A radikális klímavédők nem csak a fővárosban rongáltak, egy közleményben bejelentették, hogy Németország hat másik városában is hasonlóan jártak el: Oldenburgban, Kielben, Lipcsében, Rostockban, Nürnbergben és Münchenben.
Megdöbbentő volt az a támadás is szintén Németországban, amikor a rüsselsheimi piactéren lévő Betlehem figuráit fejezték le.
A rendőrség vizsgálta, hogy mi állhatott a vandalizmus hátterében.
A német tartományi rendőrség egy migránsokból álló csapatot keres, akik a gyanú szerint megvertek egy középkorú, Mikulásnak öltözött férfit, aki éppen egy hesseni rendezvényre tartott. Az 54 éves áldozatnak december 6-án Kassel városában kellett volna fellépnie, amikor a fiatalokból álló banda megtámadta.
Az áldozat, Rainer B. elmondása szerint a banda több 15 év körüli, migráns hátterű tinédzserből állt. A rendőröknek elmondta, hogy inzultálták, „rohadéknak” és „kövér embernek” nevezték, és felszólították, hogy vegye le a mikulásjelmezét.
Azt ordították, hogy muszlimok, és hogy Németország az ő országuk
– számolt be róla a Hessische Allgemeine című lap.
A karácsony eltörölve
Számos olyan eset okozott idén felháborodást, amikor a befogadás és a sokszínűség jegyében akarták megváltoztatni, sőt eltörölni a karácsonyi hagyományokat Európában és az Egyesült Államokban.
Egy osztrák óvoda vezetése a sokszínűségre és kulturális különbségekre hivatkozva például úgy döntött, hogy nem hívja meg a Mikulást az intézménybe a gyerekekhez, a Mikulás ugyanis hagyományosan olyan fejfedőt visel, amelyen jól látható keresztény jelkép található.
A döntést a sokszínűség és a kulturális különbségek tiszteletben tartásával indokolták.
Emellett egyes gyerekek állítólag félnek a piros ruhás férfitól.
Brüsszelben pedig arra gondoltak, hogy „marokkóibbá” változtatják a Mikulást. Jean Spinette, a brüsszeli Saint-Gilles negyed polgármestere kijelentette, hogy nyitott lenne arra, hogy Szent Miklós a marokkói kultúrát is magáévá tegye a december 6-i éves rendezvényen, amikor egy szentnek öltözött férfi meglátogatja a környékbeli iskolákat – hívja fel rá a figyelmet a The European Conservative.
Spinette kijelentette, hogy önkormányzata kapcsolatban áll a marokkói Berkane városával, és hogy a körzetének lakói közül sokan a régióból származnak. „Ez egy módja annak, hogy kapcsolatot találjunk a város muszlim közösségével” – mondta.
Mint mondta, jópofának tartaná, ha lenne egy „Sidi Nicolas”, aki klementint ajándékoz a gyerekeknek. A marokkói Berkane városa a klementintermesztésről ismert, a „Sidi” szó pedig arabul azt jelenti, hogy „uram”.
Spinette azt is hozzátette, hogy
számunkra a Szent Miklósnak környezetbarátnak, a vallásokat tiszteletben tartónak és interszekcionálisnak kell lennie.
Volt azonban olyan elképzelés is, ami már túl sok lett volna, így végül nem valósult meg – szerencsére.
December 6-án nem a Mikulás, hanem Nikolah királynő érkezett volna a belgiumi Gentbe a gyerekekhez, akit úgy harangoztak be a városházi program hirdetői, mint a Mikulás alternatívája „a korábbi sztereotípiák nélkül”.
A rendezvényre egyébként több mint kétszázan jelentkeztek, de a felháborodás nagyobb volt, így végül lemondták Nikolah királynő szereplését.
„Queen Nikolah” egyébként Laura Nsengiyumva fekete bőrű művésznő által megalkotott karakter, aki megkérdőjelezi a kultúrák és nemek közötti hagyományos határokat.
Mivel azonban rengetegen felháborodtak azon, hogy el akarják torzítani Mikulás karakterét, ezért végül lemondták a programot. Többek szerint ez az újabb ötlet megint csak arról szól, hogy inkább eltörölnek egy évszázados hagyományt azért, hogy ne sértsék meg a kisebbségeket.
Az Egyesült Államokban sem kímélték a karácsonyi hagyományokat.
Egy pennsylvaniai iskolai körzetben nem engedélyezték a karácsonyi díszeket, dalokat, de még karácsonyi pulóvert sem húzhat az ember. Erről emlékeztető üzenetet is küldött az iskola, nehogy elfelejtsék a tanárok, dolgozók. A döntés azért is érdekes, mert alig hat hónappal ezelőtt még nyíltan ünnepelték a Pride-hónapot, hívja fel rá a figyelmet a V4NA nemzetközi hírügynökség.
Az emlékeztetőben utasítják az iskolabuszok sofőrjeit, hogy ne díszítsék fel a járműveiket, és távolítsanak el minden más, egy adott valláshoz kapcsolódó díszítést is. Mint kiderült az iskolakörzet feljegyzéseiből, néhány szülő panaszt tett az iskolai a karácsonyi dekorációk és a karácsonyi pulóvert viselő alkalmazottak miatt.
Az amerikai hírportál, a Modernity felhívta a figyelmet arra, hogy ugyan a karácsonyt betiltották, a Pride hónapot bőszen ünnepelni kellett az iskolakörzetben.
Ugyanennek az iskolakörzetnek a Pride-hónapról szóló júniusi bejegyzése kiemelte, hogy „elkötelezett a biztonságos, támogató és befogadó tanulási környezet biztosítása mellett minden diák és alkalmazott számára”. A Pride-hónap alkalmából közösségi oldalukon fel is köszöntötték az LMBTQ-közösséget, ahogy a muszlim zarándoklati ünnep alkalmából is.
De kiverte a biztosítékot a Wisconsin állambeli National Railroad Museum (nemzeti vasúti múzeum) éves karácsonyfa-fesztiválja is, ahol a klasszikus díszítésű fenyők mellett helyet kaptak a sátánisták és a genderlobbi „karácsonyfái” is.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)