„Magyarország példaként szolgálhatna a Nyugatnak”

Shea Bradley-Farrell amerikai nemzetbiztonsági szakértő szerint Magyarország története sokat taníthat annak, aki hajlandó tanulni.

Forrás: Washington Examiner2023. 12. 06. 21:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Bolondok lennénk figyelmen kívül hagyni, hogy a kommunisták nagyot léptek előre a pszichológiai manipuláció művészetében. A Nyugat még nem érti a megindított pszichológiai támadás természetét. Nem érti bénultságának okait, és gyakran észre sem veszi, hogy cselekvési szabadságát akadályozták – idézi a Washington Examiner amerikai lap Stefan T. Possony nemzetközi biztonsági stratégát, aki 1959-ben hívta fel a figyelmet a veszélyre. 

Magyarországnak sikerült egy nácik és kommunisták által megszállt és kizsákmányolt, túlélésért és autonómiáért küzdő országot független és virágzó nemzetté tenni, megőrizve sajátos magyar identitását. Magyarország története sokat taníthat nekünk, ha hajlandóak vagyunk tanulni

– jegyzi meg a véleménycikkben a szerző, Shea Bradley-Farrell. A publicista úgy véli, a mai nyugati világot elsöprő progresszivizmus valójában ugyanabban a bolsevik marxizmusban gyökerezik, amely korábban Kelet-Európát és milliók életét tette tönkre.

Továbbra is pusztítja az emberi méltóságon és szabadságon alapuló nyugati hagyományainkat. A bolsevizmus egyes aspektusai az amerikai társadalom minden területére kiterjednek: az egészségügyi ellátásként beharangozott, igény szerinti abortusz legalizálása, a szülői jogok és tekintélyek csökkentése, valamint a házasság és a válás liberalizálása, ami a család végső bomlásához vezet

– írja Bradley-Farrell. Megjegyezte, hogy a progresszivizmus a hatalom kedvéért keresi a változást – nem pedig a társadalom fejlődése érdekében. Éppen ellenkezőleg, számos kérdésben – nyitott határok, sebészeti nemváltoztatás, igény szerinti abortusz, a faji megosztottság elősegítése, a törvénytelenség elfogadása, a szólásszabadság és a politikai ellenzék elnyomása, a vallásosság gyűlölete és a városok lepusztításának megünneplése – a baloldal a társadalom, és vele együtt nemzeti büszkeségünk és biztonságunk lerombolásával növeli és szilárdítja meg hatalmát – tette hozzá.

Shea Bradley-Farrell amerikai külpolitikai, nemzetbiztonsági szakértő, a Counterpoint Institute vezetője, 2023 februárja óta az Alapjogokért Központ vezető kutatója. A szakértő idén könyvet is írt a magyarokról, a magyar modell sikeréről. A kötetben – amely 2023. december 7-én jelenik meg az Amazonon – szóba kerül a kommunizmus terrorja utáni megerősödés, az önrendelkezés, a szabadság, a nemzeti identitás és a magyar modell sikere, amely ellenáll a progresszív divatőrületnek.

Szovjet retorika egyenesen Nyugatról

A publicista felidézte, hogy nemrég Magyarországon járt, és megdöbbentette, hogy hány magyar mondta neki zavart arckifejezéssel, hogy 

a retorika, amely jelenleg az Egyesült Államokból jön, a saját szovjet napjaikra emlékezteti őket. 

Kiemelte, hogy az elmúlt három évben a Biden-kormányzat ijesztően világossá tette Amerika értékeinek összeomlását. Joe Biden elnök, akárcsak Barack Obama korábbi elnök, elutasította az amerikai elveket olyan politikával, amely tönkreteszi Amerika szívét és a külföldi kormányokkal való kapcsolatainkat, csakhogy Biden még vakmerőbb és bátrabb.

Obamához hasonlóan Biden is a hadsereget használja fel szociális napirendjéhez, a globalistáknak hódol, a Hamász terrorizmusát finanszírozza, és elhanyagolja az amerikai érdekeket és biztonságot

– fogalmazott Bradley-Farrell, aki szerint Joe Biden elnöksége az Egyesült Államok nehezen megszerzett tekintélyébe, hitelességébe és az Oroszország, Kína és Irán rossz szereplőitől való elrettentés erejébe került – ez a bizonyított gyengeségének, szörnyű politikájának és az Afganisztánból való költséges kivonulásának közvetlen következménye.

Az Egyesült Államok nemzeti bizonytalanságát tovább súlyosbítja a határpolitikája, amely lehetővé teszi, hogy papírok nélküli illegális bevándorlók, terroristák és halálos fentanil áramoljon az amerikai közösségekbe.

Végül azt is kiemelte, hogy az Egyesült Államok még mindig megfordíthatja az irányt. Szerinte ugyanis az az út, amelyet Magyarország megtett, hogy megszabaduljon az önkényuralmi elnyomástól, majd később nemet mondjon az Európai Unió liberális programjára, példaként szolgálhat.

Magyarország példája tele van reménnyel és kétségbeeséssel, bátorsággal és félelemmel, elviselhetetlen brutalitással és nagyszerű, kitartó emberséggel. Most van itt az ideje, hogy meghallgassuk a figyelmeztetést

– hangsúlyozta a szerző.

Mint emlékezetes, Shea Bradley-Farrell a magyar miniszterelnök politikáját dicsérte a Magyar Nemzetnek adott interjúban a CPAC Hungary 2023 rendezvényen. Úgy vélekedett, Magyarország a gazdasági érde­keit védte azzal, hogy nem fogadta el az Oroszország elleni brüsszeli szankciókat, mert akkor a gazdasága összeomlott volna. Emellett az intézetvezető élesen kritizálta David Pressman amerikai nagykövetet, aki a szélsőbaloldali, „nagyon woke” amerikai kormányzatot képviseli.

Borítókép: Shea Bradley-Farrell, a Counterpoint Institute elnöke a CPAC Hungary 2023 rendezvényen (Fotó: Havran Zoltán)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.