Nagyobb szükség lenne Trumpra, mint valaha

Donald Trump kormányzása alatt nagyobb biztonság volt a világban.

2024. 01. 17. 19:34
Trump Campaign Holds Caucus Night Watch Party
Former US President Donald Trump speaks during a caucus night watch party in Des Moines, Iowa, US, on Monday, Jan. 15, 2024. Trump cruised to victory in the Iowa caucus, warding off a late challenge from rivals Ron DeSantis and Nikki Haley and cementing his status as the clear Republican frontrunner in the race. Photographer: Al Drago/Bloomberg via Getty Images Fotó: Bloomberg
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Donald Trump elnök bel- és külpolitikája pozitív hatást gyakorolt ​​a globális stabilitásra, miközben meggyengítette a világ vezető terrorizmustámogatóját, az Iráni Iszlám Köztársaságot − írja Bryan Leib, az Alapjogokért Központ főmunkatársa és Abe Hamadeh, a hadsereg korábbi hírszerzési tisztje és Arizona 8. kongresszusi körzetének jelöltje a Daily Caller oldalán.

Trump elnökségének egyik jellemzője volt a „Békét az erőn keresztül” mottója. Mindannyian első kézből láttuk, hogy amikor a főparancsnokunk erőt vetített a világra, a világ biztonságosabb hely volt

– fogalmaztak. 

Elnöksége alatt nem volt rekordarányú illegális határátlépés, nem voltak a Közel-Keleten háborúk és egy olyan Irán sem volt, amely ma már csak diktálja a közel-keleti külpolitikát. Hozzáteszik,

A Biden-kormányzat számos külpolitikai kudarca destabilizálta a világot, és csak az Egyesült Államok gyengeségét ábrázolta. Éles kontraszt a Trump elnök alatt látott vezetéstől.

Mint a szerzők emlékeztetnek, Trump elnök például határozott lépéseket tett, amikor elnöksége alatt terrorista szervezetként jelölte meg az Irán által támogatott húszi lázadókat. Kevesebb mint egy hónapja a főparancsnoki megbízatása után Joe Biden elnök azonban eltávolította az iráni támogatott húszi lázadókat a terroristák listájáról.

A szerzők azt írják, hogyha megnézzük Trump elnök külpolitikai örökségét, lehetetlen lenne nem megemlíteni azt a tényt, hogy ő, Jared Kushner, David Friedman és még sokan mások békét hoztak a Közel-Keleten anélkül, hogy golyókat lőttek volna ki vagy bombákat dobtak volna le, az Ábrahám-megállapodás pedig Nobel-békedíjat érdemel.

Az Ábrahám-megállapodás is ékes példája Trump elnök szokatlan, de mégis hatékony diplomáciai megközelítéseinek. Izrael és több arab nemzet közötti történelmi békemegállapodások közvetítésével a Trump-adminisztráció elérte azt, amit sokan lehetetlennek tartottak, és amiről sokan azt mondták, hogy újabb háború kezdődik majd − fejtették ki.

Ezek az egyezmények nemcsak a Közel-Kelet geopolitikai helyzetét alakították át, hanem új stabilitást és együttműködést hoztak a régióban a kormányok, intézmények és állampolgárok között

 − emelték ki.

Az iráni hadsereg kulcsfigurája, Kászem Szolejmáni elleni célzott csapás azt mutatta meg, hogy kész volt határozott fellépésre azok ellen, akik veszélyt jelentenek az Egyesült Államok biztonságára. Ezt a határozott álláspontot a támogatók a potenciális ellenfelek elrettentésének kulcsfontosságú elemének tekintik.

Sajnálatos módon az Amerikai Egyesült Államok elvesztette elrettentő erejét és helyét a vezető pozícióban, mivel Oroszország, Kína és az Iráni Iszlám Köztársaság új tengelye minden eddiginél erősebb lett.

Trump elnökségének újabb jellemzője volt a gazdasági bátorság. Az erős amerikai gazdaság világszerte tovagyűrűző hatást gyakorolt, elősegítette a stabilitást és csökkentette a nemzetközi konfliktusok valószínűségét. A Kínából kiinduló Covid-járvány előtt Amerikában rekordalacsony volt a munkanélküliségi ráta, és erőteljes gazdasági növekedést lehetett tapasztalni.

A szerzőpáros kiemelte, hogy belföldön a Trump-kormányzat nemzetbiztonsági intézkedései, beleértve a szigorú bevándorlási politikát és az Egyesült Államok határainak védelmére való összpontosítást, alapvető lépések voltak a nemzet védelme érdekében.

Azzal, hogy előtérbe helyezte az amerikai állampolgárok biztonságát, Trump egy biztonságosabb hazát kívánt teremteni, hozzájárulva egy biztonságosabb globális környezethez. Ezt célozta meg, és tettei és politikái biztosították, hogy elérje ezt a célt.

Ha a mai helyzetet nézzük, minden nap több ezer illegális bevándorló érkezik Amerikába, és több százan szerepelnek a terrorista figyelőlistán, akiket elfogtak.

A Trump elnök által támogatott „Amerika az első” filozófiája pozitív visszajelzést kapott az amerikai néptől, akik úgy vélik, hogy a nemzeti érdekek előtérbe helyezése kulcsfontosságú az Egyesült Államok és szövetségeseink biztonságának és jólétének biztosításában szerte a világon.

Ha a hazai erőre koncentrál, az Egyesült Államok jobb helyzetbe kerül ahhoz, hogy megbirkózzon a globális kihívásokkal, és erővel vezessen a világ színpadán.

Egy dolog biztos, Trump elnök „Béke az erőn keresztül” mantrája oda vezetett, hogy az amerikaiak nagyobb biztonságban éltek és jobban megbecsülik azt. Most pedig az amerikai nép minden egyes nap Biden elnök kudarcos külpolitikáján keresztül szerzi meg a békét 

− zárták az elemzést.

Borítókép: Donald Trump (Fotó: Al Drago/Bloomberg via Getty Images)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.