…Ez egy roppant megtisztelő pillanat az életemben
– mondta el Deutsch Tamás a Hír TV-ben, miután őt jelölte a Fidesz–KDNP listavezetőnek az EP-választáson.
Hozzátette, tisztában van vele, hogy a jelölő szervezetek, pártok, pártkoalíciók összesen 63 jelöltet szerepeltethetnek a listáikon, de a legintenzívebben a lista első 21 helyezettje fog szerepelni. Ha úgy tetszik, én az egyenlők között vagyok az első, tette hozzá.
„Egy olyan világos, határozott kampányt szeretnénk csinálni, ami garanciáját adja annak, hogy sok millió magyar polgár biztos lehet abban, hogy a magyar érdekeket határozottan és következetesen képviselők lesznek továbbra is a Fidesz és a KDNP európai parlamenti képviselői.”
Mi magyar európai parlamenti képviselőként a magyar nemzeti érdekeket szeretnénk az európai politikában és döntéshozatalban megjeleníteni, ha kell, konfliktusok és viták árán is, hangsúlyozta.
Nem szeretem azt az álláspontot, ha a nézeteltérések mentén zajló politikai vitát feleslegesnek tekintik. Ki a búbánat fog kiállni a magyar érdekekért, ha nem a magyar európai parlamenti képviselők? Ki a búbánat fog kiállni az Európai Tanácsban, ha nem a magyar kormány?
Az az alaphelyzet, mutatott rá a politikus, hogy Brüsszelben alapvető, gyökeres változásra van szükség. Mindaz, ami ma Brüsszelben zajlik, az egyetlen európai uniós országnak és államnak sem kedvez. Gazdasági visszaesés tapasztalható és egyre mélyebben bonyolódik bele az Európai Unió az ukrán konfliktusba úgy, hogy láthatóan a katonai megoldás az lehetetlen.
Európának egy határozott békepárti megoldást kellene képviselnie, tette hozzá. A migrációnak szabad utat engedő új migrációs paktumot még a választások előtt át akarják erőltetni, és a legőrültebb ideológiai nyomásgyakorlást látjuk a jogállamisági dzsihád keretében és a genderideológiai őrületek kapcsán. Ezzel kapcsolatban is határozott kiállásra van szükség.
Arra számítok, hogy a Fidesz és a KDNP komoly győzelmet fog aratni június 9-én, és a jobboldali előretörés kapcsán markáns szuverenista, a nemzeti érdekek mentén kiálló konzervatív parlamenti frakciók tudnak létrejönni.
A svéd és a finn képviselők negatív megnyilvánulásairól szólva azt hangsúlyozta, hogy reményei szerint az Európai Unióban és a NATO-ban is a közös szempontok fognak érvényesülni.