Migráció: kezd megjönni Brüsszel esze

Úgy tűnik, hogy egy 2016-os vita végre lezárul, miután az Európai Unió mind a 27 tagállama jóváhagyta azt a megállapodást, amely után sokkal szigorúbban fognak eljárni az illegális bevándorlók ellen.

2024. 02. 08. 20:07
Los Cristianos, 2024. január 12. Illegális bevándorlók várakoznak egy mentõhajóban a Kanári-szigetekhez tartozó Tenerifén fekvõ Los Cristianos kikötõjében 2024. január 12-én. A spanyol tengeri mentõszolgálat 126 fekete-afrikai migránst mentett ki a Földközi-tengerbõl a spanyol partok közelében. MTI/EPA-EFE/Miguel Barreto Fotó: Miguel Barreto
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az EU mind a 27 országa megszavazta az átalakítást, ami sokkal jobban szabályozza a migránsok Európába érkezését és szűrik azt, hogy kik azok, akik beléphetnek az Európai Unióba.

Az Európai Unió csütörtökön jóváhagyott egy szigorúbb határvédelmi megállapodást, mint ami jelenleg érvényben van. Ám a legkritikusabb most majd a tagállamok számára a végrehajtás lesz: „Arról van szó, hogy az elméletet a gyakorlatban is működőképessé tegyük” – mondta egy EU-diplomata az egyezség után. A migránsok első körben egy befogadóközpontba kerülnek, ahonnan kitoloncolják azokat, akik téves információkat adnak meg vagy egyáltalán nem hajlandók információt átadni. Ezalól mentesülnek a kiskorúak, kivéve, ha biztonsági fenyegetést jelenthetnek a társadalomra

A liberálisoknak nem tetszik, hogy Brüsszel már nem biztos, hogy jó ötletnek tartja, bárkit beengedjenek a határon, mondván, ez nem fogja visszatartani a migránsokat és csak nehezítik az életüket.

Mindeközben Magyarország példáján is látszik, hogy igenis működnek a szigorúbb szabályok és működik a kerítés is, hiába a hatalmas migrációs nyomás. A háború sújtotta Ukrajnából érkező menekültekre nem vonatkozik majd a szabályozás. 

Informácók szerint nagy volt az öröm, miután sikerült a megegyezés. Erről a paktumról már 2016 óta folyik a vita, amikor több millió menekült érte el Európa határát a migrációs válság idején.

A migráció kezelése egyre szigorúbb feltételek mellett működhet Európa különböző országaiban is. Hollandiában nagy vita volt ezzel kapcsolatban, ám végül ott is a józan ész és Geert Wilders győzedelmeskedett. Decemberben pedig Franciaország is elfogadott egy sokkal szigorúbb migránstörvényt.

Úgy tűnik, hogy 2024-re jut el oda az Európai Unió, hogy belátta, az eddigi migrációs politika zsákutca, és muszáj lesz keményebb törvényeket hozni azért, hogy meg lehessen védeni Európa határait.

Borítókép: Illegális bevándorlók várakoznak egy mentőhajóban a Kanári-szigetekhez tartozó Tenerifén fekvő Los Cristianos kikötőjében 2024. január 12-én (Fotó: MTI/EPA-EFE/Miguel Barreto)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.