Inkább figyelemelterelésként egy már korábbi ügyet, a CEU-ét húzza elő, előkészítve azt, hogy továbbra is fenntarthassa a blokkolást – írta a kulturális és innovációs tárca közleménye.
Tudható, hogy a CEU esetében – Brüsszel álláspontja szerint – nem szükséges, hogy a CEU képzései egyenértékűek legyenek a magyar egyetemekre vonatkozó szabályokkal. Brüsszel szerint nem szükséges, hogy a képzések elismerése mögött a két állam között nemzetközi szerződés legyen. Mi több, az sem szükséges, hogy az Oktatási Hivatal az egyetem működését engedélyezze.
A kérdés mindezek mögött ugyanakkor az, hogy miért tud ezen feltételeknek tíz külföldi egyetem megfelelni? A CEU miért nem akar, és miért védi a Soros-egyetemet ilyen bőszen és következetesen Brüsszel?
A felsőoktatás nemzeti hatáskör, szuverenitásunk egyik sarokpontja. Ezért a kormány megvédi a magyar diákokat, kutatókat, véleménydiktatúra helyett autonómiát biztosít a magyar egyetemeknek. Az elmúlt években több mint kétszeresére nőtt a felsőoktatás finanszírozása, immár 12 egyetemünk van a világ legjobb öt százalékában.
A Pannónia program idén ősztől nyolcezer diáknak nyújt lehetőséget, hogy a világ vezető egyetemein vegyenek részt nemzetközi csereprogramokban, és elindul a magyar kutatások nemzetközi együttműködését erősítő HU-rizont program is. Nekünk a magyar egyetemisták az elsők!
– zárul a közlemény.