Gyermekeink élete kevésbé fontos, mint a profit

A Facebookot, az Instagramot és a WhatsAppot is birtokló cég egy újabb megkérdőjelezhető döntést hozott.

2024. 04. 13. 9:30
Illusztráció, okostelefont használó tinik
Illusztráció, okostelefont használó tinik Forrás: cottonbro studio / https://www.pexels.com/
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Meta úgy döntött, hogy az EU-ban és az Egyesült Királyságban 16-ról 13 évre csökkenti a WhatsApp használatára vonatkozó alsó korhatárt. Ez hatalmas felzúdulást váltott ki az internetezők körében, mondván, hogy az a cég a profitot helyezi a gyermekek biztonsága elé.

A Meta szerint csak egységesítenek

A közösségimédia-óriáscég szerint az európai változás „gondoskodik a WhatsApp számára globálisan egységes alsókorhatár-követelményről”, de ez egy olyan időszakban történik, amikor sokan aggodalmukat fejezik ki az okostelefonok fiatalokra gyakorolt ​​negatív hatása miatt, és a közösségi oldalak betiltására szólítanak fel, sőt az okostelefonokhoz való hozzáférést is tiltanák a 16 éven aluliak számára. 

A szolgáltatási feltételek és az adatvédelmi irányelvek szélesebb körű frissítésének részeként, hogy a platformot összhangba hozzák az új uniós online biztonsági törvényekkel, az üzenetküldő platform közölte, hogy 16-ról 13 évre csökkenti az alsó korhatárt Európában.

A Smartphone Free Childhood kampánycsoport sürgette a platformot, hogy fordítsák meg a változást, és inkább mindenhol máshol legyen 16 év a korhatár. Arra hivatkoznak, hogy ez cinikus kísérlet még több felhasználó megszerzésére Európában. Daisy Greenwell, a csoport társalapítója szerint a WhatsApp a 

részvényesek nyereségét helyezi előtérbe a tudósok, orvosok, tanárok, gyermekbiztonsági szakértők, szülők és mentális egészségügy egyre hangosabb vészjelzéseinek ellenére.

Sok tanulmány jelent meg, amelyek azt sugallják, hogy a fiatalok számos káros online tartalomnak vannak kitéve, míg a tanárok és maguk a fiatalok is internetes zaklatásról számoltak be. 

Miért váltott ki ekkora reakciót a WhatsApp-változás? 

A WhatsApp változása a telefont és a közösségi médiát használó fiatalok életkori korlátozásairól szóló felfokozott vita idején jött. Esther Ghey, a meggyilkolt tinédzser, Brianna Ghey édesanyja az okostelefonok használatának korhatáráért és a közösségimédia-alkalmazásokhoz való hozzáférés szigorúbb szabályozásáért kampányol. Daniel Kebede, a National Education Union (NEU), az Egyesült Királyság legnagyobb oktatási szakszervezetének vezetője szintén felszólította a kormányt, hogy tartson vizsgálatot a fiatalok okostelefonjain elérhető „veszélyes” tartalmakról. Arról is érkeztek hírek, hogy a kormány olyan javaslatok előterjesztését fontolgatja, amelyek megtiltják a mobiltelefonok 16 éven aluliak számára történő értékesítését.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Cottonbro Studio/Pexels.com)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.