Robert Fico szlovák miniszterelnököt szerdán többször meglőtte egy 71 éves, lévai illetőségű költő, Juraj Cintula. A dollárbaloldali média nem sokkal a merénylet után azt kezdte sulykolni, hogy az elkövető a szlovákiai szélsőjobboldalhoz köthető, de mára világosan kiderült, hogy ebből egy szó sem igaz – írja az Origó. A szlovák merénylő irodalmi klubjának bejegyzéséből korábban kiderült, hogy Cintula hitet tett a Progresszív Szlovákia elnökjelöltje, Caputová mellett. Ukrajna felfegyverzését pártolta, részt vett a háborúpárti ellenzék által szervezett több kormányellenes tüntetésen, és
azt követően határozta el magát a merénylet mellett, hogy a háborúpárti tábor elnökjelöltje, Ivan Korcok alulmaradt az államfőválasztáson.
Így hazudik a dollármédia
A magyar dollármédia az alábbi módon mutatta be a szlovák liberális lapokra hivatkozva Cintulát. Mutatjuk a teljesen félrevezető és álhíren alapuló címeket:





Az utóbbi cikkről gyorsan kiderült, hogy teljes mértékben álhírt közölt, mivel egyszerűen
nem létezőnek nyilvánított egy arra vonatkozó egyértelmű bizonyítékot, hogy Fico merénylője a Momentum testvérpártjának támogatója.
Innen indultak az álhírek a háborúpárti merénylőről
A szlovákiai Denník N balliberális lap a merénylet után erősen csúsztatva közölte, hogy az elkövető korábban találkozott a Szlovák Honvédők szélsőjobboldali paramilitáris szervezettel. A szintén liberális .týždeň „romaellenes rasszistának” festette le Cintulát, és a Matica Slovenskával, illetve a Szlovák Honvédőkkel hozta őt összefüggésbe. A progresszív Refresher pedig az ĽSNS-t (egy szlovákiai szélsőjobboldali párt) keverte bele a történetbe. Ezeket az értesüléseket természetesen a hazai dollárbaloldali média is minden kritika nélkül átvette, és mindenáron próbálja bizonyítani, hogy Cintula szélsőjobboldali volt.
A fenti utalások igazak, vagy csak félig igazak. Cintula valóban találkozott anno a Slovenskí brancival, de nem azért, mert szimpatizált velük, hanem azért, hogy a fegyverek letételére szólítsa fel őket.