Az amerikai Brown-Forman alkoholgyártó vállalat bejelentette alkalmazottai számára, hogy megszünteti a sokszínűség, egyenlőség és befogadás (DEI) programját. A többek között a Jack Daniel's whiskey márkát forgalmazó vállalat ezzel véget vet a fehér alkalmazottakkal szembeni diszkriminációnak, írja a Junge Freiheit.
A cég indoklása szerint: „A világ fejlődött, üzletágunk valamint a jogi és egyéb környezet drámaian megváltozott, különösen az Egyesült Államokban”.
Az LMBTQ-lobbi a fordulatra bojkottra való felhívással reagált.
A Brown-Formannál korábban az volt a helyzet, hogy a megüresedett állásokat az állítólagosan diszkriminált csoportok tagjainak, például homoszexuálisoknak, transzszexuálisoknak, feketéknek, fogyatékkal élőknek és nőknek kellett betölteniük, mielőtt egy fehér ember esélyt kapott volna. Ez főként a fehér, heteroszexuális férfiakat érintette hátrányosan.
A Kentucky állambeli Jack Daniel's gyártója azt is bejelentette, hogy nem vesz részt többé a „Human Rights Campaign” LMBTQI szervezet „Corporate Equality Index”-ében. A lobbicsoport így teszteli, hogyan bánnak a vállalatok a queer emberekkel. A kisebbségek előnyben részesítését különösen az amerikai konzervatívok bírálták.
Az amerikai vállalat ezzel a motorkerékpár-gyártó Harley-Davidson nyomdokaiba lép, amely néhány napja szüntette be hasonló programjait. A DEI kampányt itt is rosszallta a túlnyomórészt konzervatív ügyfélkör.
A „Go woke, go broke” szlogen először a „Bud Light” sört sújtotta tavaly. Miután a nagynevű sörmárka transz személyt alkalmazott influenszerként, a vásárlók körében olyan hatalmas felháborodás okozott, hogy az italokat a szupermarketekben egyszerűen kiöntötték.