A Telegram betartja az uniós jogszabályokat, beleértve a digitális szolgáltatásokról szóló irányelvet is – írja közleményében az üzenetküldő platform, hozzátéve, hogy a moderálása az iparági szabványoknak megfelelő, és folyamatosan fejlődik.
Abszurd azt állítani, hogy egy platform vagy annak tulajdonosa felelős az adott platformmal való visszaélésekért
– szögezték le, hozzátéve, hogy a platform vezérigazgatójának, Pavel Durovnak nincs semmi rejtegetnivalója, és gyakran utazik Európába.
Mint arról beszámoltunk, a francia hatóságok letartóztatták Durovot, és a Telegramot érintő moderálás hiányával vádolják. Az üzenetküldő alkalmazást Brüsszel a hamis információk vírusszerű terjesztése miatt támadja.
Világszerte közel egymilliárd felhasználó használja a Telegramot kommunikációs eszközként és létfontosságú információk forrásaként. Várjuk a helyzet gyors megoldását. A Telegram mindannyiótokkal van
– zárult a platform közleménye.
Durov letartóztatását újabbak követhetik, ugyanígy járhat Elon Musk is – figyelmeztetett Alexander Vindman nyugalmazott alezredes, aki annak idején a Donald Trump volt elnök elleni vádemelés egyik koronatanújaként vált ismertté.
Bár Durov francia állampolgársággal rendelkezik, és a francia törvények megsértése miatt tartóztatták le, ennek szélesebb körű következményei vannak más közösségi médiumokra, köztük a Twitterre is. Egyre nagyobb az intolerancia a dezinformációs platformokkal és a rosszindulatú befolyásolással szemben, és egyre nagyobb az igény az elszámoltathatóságra. Musknak idegesnek kellene lennie
– vélekedett Vindman.
Durov letartóztatását több politikus és közéleti személyiség is elítélte. Robert F. Kennedy Jr. szerint a szólásszabadság védelmének szükségessége soha nem volt még ilyen sürgető.
A Telegram alapítójának letartóztatásáról és az ügy folytatásáról itt olvashat: https://magyarnemzet.hu/cimke/telegram-botrany-2
Borítókép: Pavel Durov, a Telegram üzenetküldő alkalmazás alapítója és vezérigazgatója, orosz–francia milliárdos (Fotó: MTI/AP/Tatan Syuflana)