Ezzel a döntésükkel a németek is elismerik, hogy Orbán Viktornak van igaza

A németek a határellenőrzés visszaállításával maguk ismerik el, hogy az, amit Orbán Viktor közel tíz éve következetesen képvisel, helytálló volt a kezdetektől fogva. Ők bevándorlóország lettek, akár akarták, akár nem, Magyarország pedig megmaradt magyar országnak, és nem lettünk bevándorlóország – mondta el az Origónak Pálfalvi Milán. A Nézőpont Intézet elemzője szerint az nagy kár, hogy ennek belátásához sok embernek kellett meghalnia Nyugaton, és Európa szó szerint behódolt. Hozzátette: Németország és a kontinens legalább egy évtizedet már veszített amiatt, mert nem a magyar miniszterelnök által felkínált utat választotta korábban. Sosem késő azonban rátérni a helyes útra, erre jó bizonyíték most Németország.

Forrás: Origó2024. 09. 14. 12:30
ORBÁN Viktor
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök panelbeszélgetésen vesz részt az idén 50. alkalommal megrendezett Cernobbiói Fórumon az észak-olaszországi Cernobbióban 2024. szeptember 6-án (Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán) Fotó: Fischer Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarország 2015-ben kiállt a külső határok megvédése mellett. Akik pedig nem álltak ki magukért, azok bevándorlóországgá váltak – mondta a kormányfő a Kossuth rádió, Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. A határvédelem végre pozitív megítélés alá esik – hangsúlyozta Orbán Viktor. Berlinben hoztak a héten egy fontos döntést, miszerint mostantól hat hónapig minden német határon visszaállítják a határellenőrzést. 

Ez a fordulat ugyan a migrációs kérdésben előrelépés, ugyanakkor az uniós polgárok szabad mozgását is korlátozza. 

Orbán Viktor miniszterelnök a döntés kapcsán Scholz kancellárnak üzenve azt mondta, hogy „üdv a klubban”. 

A határvédelem megítélése azért változhatott meg, mert politikai értelemben is tarthatatlanná vált az az álláspont, hogy a migráció jó Németországnak, jó Európának – írja az Origó. Ehhez sajnos szükség volt arra, hogy a negatív események elérjék az emberek ingerküszöbét, és ez kikényszerítse a politikai döntéshozók részéről, hogy lépjenek valamit. 

Mik voltak ezek az események? Terrorizmus, bűnözés, a dolgozni nem akaró migránsok jelentette szociális, pénzügyi terhek, és talán az utolsó csepp a pohárban a késelés lehetett Solingenben. Mindezeket meg lehetett volna előzni, ha hallgatnak Nyugaton a magyar kormányfőre.

A németek ezzel a lépésükkel maguk ismerik el, hogy az, amit Orbán Viktor közel tíz éve következetesen képvisel, helytálló volt a kezdetektől fogva – nyilatkozta Pálfalvi Milán. A Nézőpont Intézet elemzője szerint 

ők bevándorlóország lettek, akár akarták, akár nem, Magyarország pedig megmaradt magyar országnak, és nem lettünk bevándorlóország. 

Az nagy kár, hogy ennek belátásához sok embernek kellett meghalnia Nyugaton, és Európa szó szerint behódolt. 

Németország és a kontinens legalább egy évtizedet már veszített amiatt, mert nem a magyar miniszterelnök által felkínált utat választotta korábban. Sosem késő azonban rátérni a helyes útra, erre jó bizonyíték most Németország.

A szakértő hozzátette: anélkül, hogy irreális vágyakat dédelgetnénk, muszáj hinnünk abban, hogy jobb belátásra térnek Brüsszelben is. Ez azonban azzal a hozzáállással aligha várható, ami most jellemzi az Európai Uniót. Mire lenne szükség? A válasz ott van az unió alapítóinak szándékában, a demokrácia komolyan vételében: szövetség az európai emberek békéjéért és biztonságért. Amit hazánk is tett és tesz. 

Ha ezt komolyan vennék a brüsszeli döntéshozók, akkor egyúttal be kellene ismerniük azt is, hogy Orbán Viktornak igaza volt, nem lehet az emberek érdekével szemben politizálni

– húzta alá.
A brüsszeli kettős mérce Pálfalvi Milán szerint nem fog megszűnni, hanem okafogyottá fog válni, ami abból következik, hogy míg Magyarország kitart helyes álláspontja mellett, addig a mostani elfogult brüsszeli politikai elit idővel eltűnik majd.

A Nézőpont Intézet elemzője hangsúlyozta: miként a bevándorlás kérdésében most Németország lépése fordulatot jelent, úgy a kiszabott büntetés kérdésében is hasonló módon „a lassú víz partot mos elvből” kell kiindulnunk. Magyarország nem fogja feladni a magyar emberek érdekét képviselő politikáját, miközben Európa-szerte a valósággal kénytelenek szembesülni az emberek, ami pedig nyomást fog helyezni a politikusokra, döntéshozókra. Vagyis csak idő kérdése, mikor látják be, hogy ki kell fizetniük Magyarországnak a külső határ védelméből eredő költségeinket, hiszen egész Európát védjük. És azt is be kell látniuk idővel, hogy teljességgel hibás az EU migrációs politikája. Itt még nem tartunk, de a német határellenőrzés kijelölte az utat – fogalmazott.

A szakértő a migrációs nyomással kapcsolatban jóslatokba nem bocsátkozott, de mint mondta, a logika szabályai szerint a válasz sajnos az, hogy bármilyen lépés csak negatívan hathat, ha már a bevándorló tömegek itt vannak Európában. 

Ha engedményeket kapnak, visszaélnek azokkal, ha korlátozzák őket, ellenállnak. Nem lennék a nyugati politikusok helyében, de sokkal inkább a nyugati lakosság helyzetével nem cserélnék. 

Miért? A politikusok most már csak radikális eszközökkel tudják elérni azt, hogy a nem migráns lakosság békében, nyugodtan tudjon élni. Miközben jogos az a kérdés is, hogy a már Nyugat-Európában, migráns szülőktől született állampolgárok jogait miként tudják garantálni. 

Súlyos kérdések ezek, amelyekre nincsenek válaszok, csak a megelőzés lett volna megoldás. E tekintetben Európának, értük aggódva és nem kioktatva, azt üzenhetjük: tetszettek volna Orbán Viktort követni. Egyébként nemcsak a migráció kérdésében

– szögezte le.

Orbán Viktor világszinten is tiszteletet érdemlő teljesítményt nyújt

A lapunknak nyilatkozó szakértő szerint a magyar miniszterelnök – kihasználva az Európai Tanács soros elnökségével járó kiemelt figyelmet – valódi európai vezetőként, egy valós és Európa jövőjét kiemelten veszélyeztető probléma megoldásán is fáradozott: a béke ügyét akarta előmozdítani – emelte ki Both Hunor, a Századvég vezető elemzője. 

Észre kell venni azt is, hogy rajta kívül elfogytak a markáns vezetők Európában. Nem véletlen, hogy még az amerikai elnökjelölti vitán is Orbán Viktor neve hangzott el.

Both Hunor úgy véli, Orbán Viktor világszinten is tiszteletet érdemlő teljesítményt nyújtott azzal, hogy egymás után be tudott jutni olyan nagy hatalmú politikusokhoz, mint az ukrán elnök, az orosz elnök, a kínai elnök, de tárgyalt az Amerikai Egyesült Államok jó eséllyel következő elnökével is. 

És a békemisszió ősszel is folytatódik.

A szakértő szerint a magyar miniszterelnök a békemisszióval kitette az asztalra a béke lehetőségét Európában, ugyanis az amerikai baloldal zsebében lévő nyugati vezetők igyekeztek elhitetni a világgal: nincs másik út, csak a háború útja. És Orbán Viktor békemissziós lépéseinek hatására megdőlni látszik az a bukott mese is, hogy kizárólag Zelenszkij megkérdezésével lehet béke Ukrajnában.

A magyar miniszterelnök látogatásait számos diplomáciai lépés követte a két ellentétes oldal között, bármennyire is igyekszik a balliberális sajtó ezeket egyfajta deus ex machinaként beállítani Orbán Viktor szerepét kisebbítve. Néhány napja már a békéről beszélt a német kancellár is.

– Más is kitűnik a francia és német választási eredményekből – emelte ki Both Hunor. 

Az embereknek elegük van abból, hogy az európai vezetők évek óta lenézik és áltatják őket. Elegük lett abból, hogy választott képviselőik a globalista baloldal érdekeit feltétel nélkül kiszolgálják, miközben az őket megválasztók csak gazdasági recessziót, energiaválságot és a migráció révén társadalmi feszültséget kapnak.

A Századvég Európa-projektjében sokadik éve kérdezik meg a kollégák többek között nyugat-európai emberek véleményét például a háború és béke vagy a migráció kérdésében. 

Megdöbbentő azt látni, hogy még a liberálisabbnak tartott országokban is a nagy többség egyetért a magyar miniszterelnök politikájával mindkét kérdésben.

Az is látszik, hogy a gazdag nyugati országok lakói félnek a jövőtől, a gazdasági visszaeséstől országukban, mert már bőrükön érzik a rossz politikai döntések következményeit – tette hozzá az elemző.
Borítókép: A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök panelbeszélgetésen vesz részt az idén 50. alkalommal megrendezett Cernobbiói Fórumon az észak-olaszországi Cernobbióban 2024. szeptember 6-án (Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.