Óriási felháborodást váltott ki az Egyesült Államokban a Donald Trump volt elnök, republikánus elnökjelölt elleni újabb merényletkísérlet. A politikai spektrum mindkét oldaláról elítélték az incidenst.
Tájékoztatást kaptam arról, hogy lövések dördültek Trump volt elnök és floridai birtokának közelében, és örülök, hogy biztonságban van. Az erőszaknak nincs helye Amerikában
– írta Trump demokrata riválisa, Kamala Harris alelnök a közösségi médiában.
Hasonlóan fogalmazott Joe Biden jelenlegi amerikai elnök is, aki megkönnyebbült, hogy elődjének nem esett baja, és hangsúlyozta, hogy politikai erőszaknak vagy bármilyen erőszaknak nincs helye Amerikában.
A republikánusok szerint viszont épp a demokraták Trump elleni gyűlöletkampánya adja a muníciót az ilyen esetekhez.
Ennek a Trump elnök elleni retorikának, ennek a narratívának, hogy ő lesz a következő diktátor, hogy ő a következő Hitler, véget kell vetni. Elég volt. És amikor ez a narratíva, hogy Trumpot minden eszközzel meg kell állítani, a baloldalról, a médiából, sőt a választott tisztségviselőktől is ez érkezik, akkor senkit sem lephet meg, hogy ezek az emberek radikalizálódnak, és ilyen akciókat hajtanak végre
– idézi Mike Waltz floridai republikánus képviselő szavait a Politico hírportál.
Továbbra is megpróbálják majd megölni Trumpot. Ez még csak a kezdet. Ennek csak akkor lesz vége, ha novemberben győzünk
– hívta fel a figyelmet Charlie Kirk amerikai konzervatív politikai aktivista az X-en.
Ron DeSantis floridai kormányzó (aki korábban Trump egyik ellenfele volt a republikánus elnökjelöltségért folyó versengésben) bejelentette, hogy állama a szövetségi nyomozástól független vizsgálatot indít annak megállapítására, hogy a fegyveres férfi hogyan juthatott a volt elnök közelébe – írja a Fox News amerikai televíziós hálózat.
Maga Donald Trump a saját közösségi felületén megköszönte a jókívánságokat, és köszönetet mondott a titkosszolgálat ügynökeinek a kiemelkedő munkájukért.
Borítókép: FBI-ügynökök a Donald Trump volt amerikai elnök elleni merényletkísérlet helyszínén, a floridai Mar-a-Lagóban (Fotó: AFP)