A diplomata kijelentése szerint London jelenleg nem támogatja a nagy hatótávolságú fegyverekkel végrehajtott csapásokat Oroszország mélységeiben, és ez az álláspont egyelőre nem változott – idézte a Lenta.ru.
Kelin megjegyezte, hogy az egész kérdéskört információs köd veszi körül, amelynek célja a bizonytalanság elemének fenntartása. – De mint mondtam, megerősítést nyert, hogy az álláspont nem változik, és London jelenleg nem támogatja az Oroszország területe elleni csapások lehetőségét – hangsúlyozta a nagykövet.
Az orosz diplomata rámutatott arra is, hogy az Egyesült Királyság álláspontja nagymértékben függ az Egyesült Államok hozzáállásától a nagy hatótávolságú rakéták kérdésében. Kelin szerint a brit Storm Shadow rakéták indítása közvetlenül függ az amerikai hírszerzési adatok elemzésétől, ami jelzi a két ország szoros együttműködését a katonai kérdésekben.
Nemrégiben John Healey brit védelmi miniszter elhárította a kérdést, vajon feloldják-e az Ukrajna Fegyveres Erőinek Oroszország mélységei ellen irányuló csapásaira vonatkozó tilalmat. A miniszter úgy fogalmazott, hogy csak egy ember profitálna igazán a konkrét lehetőségek nyilvános megvitatásából, és ez a személy Vlagyimir Putyin orosz elnök lenne.
A nagy hatótávolságú fegyverek kérdése különösen érzékeny téma, mivel ezek bevetése jelentősen megváltoztathatná a konfliktus dinamikáját.
Borítókép: Emberek ülnek egy kávézóban a Temze déli partján, a háttérben az Erzsébet-torony, közismert nevén az óra harangja, a Big Ben, a Westminster-palota, a parlament otthona, London központjában (Fotó: AFP)