A svédek már nem akarnak migránsokat

Egy friss felmérés szerint a svédek többsége úgy véli, nem kellene olyan sok külföldit befogadni az országba.

2024. 11. 30. 6:20
International Migrants Day- Sweden
STOCKHOLM, SWEDEN, DECEMBER 15: Supporters of Afghan asylum seekers demonstrate against the deportation of Afghan Youngsters outside a detention center for illegal migrants in Marsta, in the outskirts of Stockholm. Some 8000 Afghan migrants face an uncertain future after authorities handled them formal deportation orders requiring them to return to Afghanistan in Stockholm, Sweden, December 15, 2020. Narciso Contreras / Anadolu Agency (Photo by Narciso Contreras / ANADOLU AGENCY / Anadolu via AFP)
Fotó: Anadolu via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A multikulturális projekt 2015-ben tetőzött, amikor 163 000 migráns kért menedéket Svédországban. A nyitott határok évtizedei egy mélyen megosztott társadalmat hagytak maguk után egy sor olyan problémával, amelyek korábban nem léteztek ott – írja a Samnytt svéd hírportál, hívta fel rá a figyelmet a V4NA. Mint megjegyzik, ilyen például a társadalom minden szintjére beszivárgó klánok és maffiaszerű csoportok, valamint a párhuzamos társadalmak, amelyeknek kevés közük van Svédországhoz, a svéd törvényekhez és kultúrához.

Az Ipsos által végzett új felmérésből most az derült ki, hogy a svédek valamivel több mint a fele, 56 százaléka azt mondja, hogy a Svédországba érkező migránsok számának csökkentését szeretné. Mindössze 12 százalékuk szeretne még többet beengedni.

A bevándorlással kapcsolatos nézetek jelentősen eltérnek a különböző pártok szimpatizánsai között. A Zöld Párt és a Baloldali Párt szavazói között a többség több embert akar befogadni, míg a svéd demokraták, a kereszténydemokraták és konzervatív szavazók körében a legerősebb az ellenállás.

Megoszlik a társadalom véleménye nemek szerint is: több férfi mondja azt, hogy kevesebb embert akar befogadni, és az iskolai végzettség szerint is: a magasan képzettek és a nagyvárosokban élők többet akarnak befogadni.

Novemberben az OECD új statisztikái azt mutatták, hogy Svédország a legbőkezűbb ország Európában a bevándorlók állampolgárságának megadásában.

2023-ban 67 789 bevándorló kapott svéd állampolgárságot, ehhez képest Finnországban 12 000-en, Dániában pedig 5000-en.

Jimmie Akesson, a Svéd Demokraták vezetője a svéd állampolgárság tömeges kiosztásának leállítására szólította fel a kormányt, amely a bevándorlási politikában beígért „paradigmaváltás” ellenére is folytatódik.

Akesson szerint az előző kormányok „teljesen őrült politikát” folytattak, és a svéd állampolgárságot nagyrészt olyan „mélyen diszfunkcionális országokból származó személyek kapták meg, ahol az értékek gyakran teljesen eltérnek azoktól, amelyek a mi svéd kultúránkat jellemzik”.

A svéd kormány egyébként nemrégiben szigorította a svéd állampolgárság megszerzésének feltételeit. Ezek közé tartozik a svéd nyelv elsajátítása, a svéd demokratikus értékek megértése és tiszteletben tartása, valamint az önfenntartó képesség. További követelményeket támasztanak a tisztességes életmóddal szemben, és az állampolgárság megszerzéséhez szükséges svédországi tartózkodási idő minimumát a jelenlegi ötről nyolc évre hosszabbították meg.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.