Feministák tüntettek a kormány ellen Olaszországban

Több százezren demonstráltak Milánóban és Rómában a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja alkalmából. A feminista mozgalmak megmozdulása kormányellenes tiltakozásba fordult át. A jobboldali kabinet ugyanis rávilágított arra, hogy a nők elleni agresszió megemelkedése összefügg az illegális bevándorlással. A baloldal tagadja, hogy a migrációnak köze lenne a nők elleni erőszak felerősödéséhez. A feministák rasszizmussal vádolták a jobbközép kormányt, rágalmazták az oktatási és családügyi minisztert.

2024. 11. 26. 8:44
Tüntetők vesznek részt a No Meloni Day diáktüntetésen Milánóban, Olaszországban, 2024. november 15-én.
Tüntetők vesznek részt a No Meloni Day diáktüntetésen Milánóban, Olaszországban, 2024. november 15-én. Fotó: NurPhoto via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem hajlandók elismerni az olasz baloldali politikusok és a feminista mozgalmak, hogy összefüggés van az illegális migráció és a nők elleni erőszak között. Giuseppe Valditara, oktatásért felelős miniszter a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapjára megemlékezve felhívta a figyelmet arra, hogy kapcsolatban áll az agresszió az illegális bevándorlással. 

A társadalomba beilleszkedni nem tudó, vagy nem akaró személyek veszélyt jelenthetnek a gyengébb nemre nézve. Matteo Salvini kormányfő-helyettes, a Liga főtitkára konkrét adatokra hivatkozott. 

Az Instagramon közzétett bejegyzésben emlékeztetett a statisztikákra, melyek azt bizonyítják, hogy 2023-ban a nők elleni bűncselekmények vádjával kivizsgált személyek 43 százaléka volt külföldi. Ez persze nem azt jelenti, hogy minden bevándorló rosszindulatú bűnöző, hanem azt, hogy a közbiztonság összefügg az illegális bevándorlással. A főtitkár leszögezte, hogy kémiai kasztrációval kell büntetni a nők ellen szexuális erőszakot, akár olaszok, akár külföldiek az elkövetők. Azonnal ki kell toloncolni az országból azokat az illegális bevándorlókat, akiket agresszió elkövetésén érnek – tette hozzá. 

Giorgia Meloni miniszterelnök is megerősítette, egyetért azzal, hogy az illegális bevándorlás felerősítette a gyengébb nem elleni bűncselekményeket.

A baloldali politikusok elismerik, hogy a helyzet kritikus, azt azonban tagadják, hogy összefüggés lenne a migráció és a nők elleni erőszak között. A baloldali Demokrata Párt elnöke Elly Sclein szerint társadalmi problémáról van szó, semmi köze a migrációhoz. 

Az olasz oktatásügyi miniszter bejelentése, olyan szintű felháborodást keltett a baloldalon, hogy a hétvégén az olasz feminista mozgalmak az oktatásügyi minisztérium elé vonultak.

 A „Non Una di Meno" (Eggyel se legyen kevesebb) elnevezésű szervezet tagjai Milánóban és Rómában tüntettek. 

Az X-en közzétett üzeneteben azt üzenik, hogy a Milánóban és Rómában felvonult százezres tömeg annak a jele, hogy nem felejtik és nincs bocsánat Giuseppe Valditara szégyenletes kijelentéseire.

Az oktatásügyi minisztérium elé összegyűlt tüntetők felgyújtották Giuseppe Valditara miniszter arcképét, illetve azt állították, hogy patriarchális ideológiát terjeszt. 

A mozgalom egyes tagjai meztelen felsőtesttel vonultak az utcára, ezzel a gesztussal érzékeltetve kiszolgáltatottságukat. A demonstrálók intézményesített rasszizmussal vádolják a jobbközép kormányt, amiért a bevándorlókat is felelőssé teszik a nők ellen elkövetett erőszak megnövekedéséért.

A feministák Eugenia Roccella családügyi és esélyegyenlőségért felelős minisztert, illetve az abortusz ellenes egyesületeket is támadták. Megrongálták a Pro Vita e Famiglia élet és családvédő civil szervezet székhelyét.

A világhálón többen megjegyezték nem volt teljesen ellentmondások nélküli a megmozdulás. Az utcán hőbörgő feminista mozgalmak, az erőszak ellen lázadtak, miközben miniszterek fotóit égették, rózsaszín festékkel csúfították el közintézmények falait, a Pro Vita székházát súlyosan megrongálták. A világnapot a nők által elkövetett erőszakká alakították át.

A statisztikák szerint tavaly 120 nő volt gyilkosság áldozata, az esetek felében családtag, vagy partner követte el a bűncselekményt. A sajtó arról is beszámolt, hogy a hatóságok a hétvégén letartóztatták azt a nigériai férfit, aki egy hónapja Pescara belvárosában megerőszakolt egy 13 éves lányt.

Borítókép: Tüntetők vesznek részt a No Meloni Day diáktüntetésen Milánóban, Olaszországban, 2024. november 15-én. (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.