Közleményében a kínai államfő reményét fejezte ki, hogy a G20 a nemzetközi gazdasági együttműködés fontos platformjává válhat.
A november 18–19-én zajló tanácskozás az első olyan értekezlet, amelyet már úgy tartanak meg, hogy a „globális Délt” képviselő Afrikai Unió is teljes jogú tagja a csoportnak. Az idei csúcstalálkozó házigazdájaként Brazília az éhezés, a szegénység és az egyenlőtlenségek elleni küzdelmet, a fenntartható fejlődés előmozdítását és a globális kormányzás reformját nevezte meg a tanácskozás kiemelt témáinak.
Egy igazságos világ felépítéséhez az szükséges, hogy a G20-országok a kölcsönös tisztelet, a kölcsönös haszon és az egyenlő mértékű együttműködés elveit tartsák szem előtt, és támogassák a globális Dél államait a fejlődésben. A fenntartható bolygó megteremtéséhez pedig elengedhetetlen, hogy a G20 mozdítsa elő a fenntartható termelést és életmódot, hogy harmóniát lehessen teremteni az ember és a természet között
– írta Hszi Csin-ping a Folha de Sao Paulo című brazil napilapban vasárnap megjelent cikkében.
A kínai elnök megígérte, hogy Kína aktívan támogatni fogja az éhezés és a szegénység elleni globális szövetséget, amelyet a brazil államfő kezdeményezett.
Borítókép: Hszi Csin-ping kínai elnök (Fotó: AFP)