Politikai bosszúra készül az amerikaiak ellen Joe Biden

Biden elnök, egyik utolsó intézkedéseként, az Atlanti-óceánon, a Csendes-óceánon és más szövetségi vízterületeken átfogó, állandó tilalmat vezetne be az új olaj- és gázfúrásokra. Ez lényegében megakadályozná azt, hogy az amerikaiakat ezekről a területekről olcsó és bőséges energiával lássák el.

2025. 01. 05. 18:55
Joe Biden leköszönő amerikai elnök. (Fotó: AFP) Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Donald Trump megválasztott elnök nem fogja hagyni, hogy Joe Biden egyes szövetségi vizeken történő olaj- és gázfúrások betiltása útjába álljon annak, hogy az amerikaiakat olcsó és bőséges energiával lássák el – jelentette ki Karoline Leavitt szóvivő a Breitbartnak adott exkluzív interjújában, utalva arra, hogy a leköszönő elnök arra készül, hogy

az Atlanti-óceánon, a Csendes-óceánon és más szövetségi vizek területein átfogó, állandó tilalmat vezessen be az új olaj- és gázfúrásokra.

A tervezetet ismerő bennfentesek szerint ezt a lépés olyan módon akarja végrehajtani és törvényileg bebetonozni, hogy az új Trump-kormányzat komoly akadályokba ütközzön akkor, ha visszavonná a rendelkezést. 

Joe Biden egyértelműen azt akarja, hogy a magas gázár legyen az öröksége. Ez egy szégyenletes döntés, amelynek célja, hogy politikai bosszút álljon az amerikai népen, amely felhatalmazást adott Trump elnöknek a fúrások növelésére és a gázárak csökkentésére

– mondta Leavitt a Breitbart Newsnak.

Biden arra készül, hogy az 1953-as Outer Continental Shelf Lands Act, vagyis a külső kontinentális talapzatról szóló törvény egy kevéssé ismert rendelkezésére hivatkozva megakadályozza a jövőbeni olaj- és gázlízinget a szövetségi vizeken. A tervet ismerő források szerint ez a lépés felhatalmazást adna Bidennek arra, hogy kulcsfontosságú tengeri területeket vonjon ki az energiafejlesztésből, és ezzel megkötné az Egyesült Államok energiafüggetlenségének helyreállítására törekvő jövőbeli kormányok kezét. 

Az 1953. augusztus 7-én létrehozott Outer Continental Shelf Lands Act (Külső kontinentális talapzatról szóló törvény) a külső kontinentális talapzatot úgy határozza meg, mint az állami parti vizektől, a tengeren fekvő, az Egyesült Államok joghatósága alá tartozó összes víz alatti területet. A törvény értelmében a mindenkori belügyminiszter felelős az érintett területen lévő ásványkincsek feltárásáért és fejlesztéséért. A törvény felhatalmazza a minisztert, hogy lezárt versenytárgyalások alapján a legmagasabb minősítésű, felelős ajánlattevőnek adjon bérleti szerződést, és hogy a törvény rendelkezéseinek végrehajtásához szükséges szabályokat alkosson. A módosított törvény iránymutatást ad a terület olaj- és gázfeltárási és fejlesztési programjának végrehajtására. 2022-től az amerikai nemzet számára a hazai olajtermelés 15 százalékát és a hazai földgáztermelés két százalékát biztosítja a terület. A törvényt, az eredeti, 1953-as hatályba lépése óta többször módosították. 

Már korábban is kiszivárogtak olyan értesülések, amely szerint a Biden-kormány azt tervezi, hogy kevesebb mint két héttel Donald Trump megválasztott elnök hivatalba lépése előtt eladja a fúrási jogokat az Északi-sarkvidéki Nemzeti Természetvédelmi Menedékben, a manőverrel pedig jócskán megnehezítené a következő kabinetnek a régióban történő olajkitermelés fellendítését.

Borítókép: Joe Biden leköszönő amerikai elnök (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.