Bekövetkezett, amit sokan elképzelhetetlennek tartottak: betiltották a TikTok közösségi platformot az amerikai felhasználók számára.
Most küldte egy Amerikában lévő ismerősöm a fotót, már nem tudta megnézni a legújabb videómat a TikTokon, ugyanis megtörtént, ami korábban sokáig elképzelhetetlen volt: az amerikaiak már nem tudják használni a világ egyik legnépszerűbb alkalmazását, miután magyar idő szerint vasárnap hajnalban országszerte elsötétült a TikTok, mert szimbolikusan pont Joe Biden utolsó elnöki napjára időzítve annak betiltását rendelték el az Egyesült Államokban
– írta közösségi oldalán Deák Dániel.
„Donald Trump megválasztott elnök szombaton azt mondta, nagy valószínűséggel 90 napos haladékot ad majd TikToknak. Úgy fogalmazott, hogy hivatalba lépése után, valószínűleg már hétfőn bejelentést tesz az üggyel kapcsolatban. A TikTok kínai vezérigazgatója, Shou Zi Chew egyébként várhatóan a technológiai vezetők között ott lesz Trump hétfői beiktatásán” – hívta fel a figyelmet a szakértő.
Mindenesetre a dolognak világos az üzenete: a globalistáknak nem tetszik a szólásszabadság, nemzetbiztonsági okokra hivatkozva betiltanak akár egy közösségimédia-felületet is, míg Donald Trump azért dolgozik, hogy az elérhető legyen mindenki számára!
– emelte ki Deák Dániel.
TikTok-tilalom
A TikTok-tilalomról hasonlóan vélekedett az Ohiói Egyetem médiajogi professzora, Aimee Edmondson is.
Az első módosítással [az amerikai alkotmánynak az a kiegészítése, amely a szólásszabadsággal foglalkozik] foglalkozó tudósok azzal érvelnek, hogy [a tiltás] veszélyezteti a szabad véleménynyilvánítást és az eszmékhez való hozzáférést
– fogalmazott Edmondson.
Korábban Montana állam is megpróbálta betiltani a TikTokot, az erről szóló jogszabályt azonban a bíróság alkotmányellenesnek találta – emlékeztetett a professzor.
Ráadásul az olyan intézkedések, mint ez a tiltás, alááshatják az emberek bizalmát a kormányzatnak az alapvető jogok, például a szólásszabadság iránti elkötelezettségében – mutatott rá egy további problémára Edmondson.
Emellett a TikTok betiltása további kiberbiztonsági kockázatokhoz vezethet – hívta fel a figyelmet Chad Mourning, az Ohiói Egyetem informatikai tanszékének adjunktusa. Szerinte a felhasználók megtalálják a módját a korlátozások megkerülésének, azonban ezzel rosszindulatú alkalmazásoknak nyitnak utat, amelyek hozzáférést kínálnak a betiltott platformhoz.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pixabay)