Az igazságszolgáltatás azonban politikai akadályokba ütközött. Ahelyett, hogy felelősségre vonták volna tetteiért, Salis európai parlamenti képviselőként mentelmi jog mögé bújt, és Brüsszel politikai védelmet biztosított számára. Az EP-képviselővé választása lehetővé tette, hogy megkerülje a magyar igazságszolgáltatást, miközben a bíróság 11 év börtönbüntetést kért rá.
– fogalmazott Kovács Zoltán, hangsúlyozva:
Salis nem hős. Nem egy politikai üldözött, nem egy mártír – hanem egy erőszakos szélsőséges, aki Budapest utcáin támadt védtelen emberekre.
Ennek ellenére külföldi politikai és médiakampányok azon dolgoztak és dolgoznak, hogy tisztára mossák a nevét, miközben az áldozatok szenvedését elhallgatják.
Már korábban is félrevezető állítások övezték az ügyet: Salis apja azt terjesztette, hogy lánya nem szavazhatott a börtönben, holott a magyar törvények szerint minden fogvatartott – így ő is – rendelkezik választójoggal. A magyar hatóságok egyértelműen cáfolták ezt, de a nemzetközi média mégis tovább építette a hamis narratívát.
A magyar igazságszolgáltatás korábban világos döntést hozott, ami szerint Salis nem kerülhetett házi őrizetbe Olaszországban, mert fennállt a szökés veszélye. Ennek ellenére olasz politikusok és médiumok követelték a kiadatását, kétségbe vonva Magyarország tisztességes eljárását.
Az igazi áldozatok ebben az ügyben azok a magyar és külföldi állampolgárok, akiket Salis és bandája brutálisan megtámadott. Az ő szenvedésüket a mai napig figyelmen kívül hagyja a balliberális sajtó és politikusok, miközben egy erőszakos szélsőségest mentegetnek. Ennek egyértelmű az üzenete: ha megfelelő ideológiai háttérrel rendelkezel, bármit megúszhatsz – akár az erőszakot is.
– írta a politikus, hozzátéve: Magyarország nem felejt. Az igazságot nem lehet eltörölni. Az áldozatok igazságot érdemelnek!
Borítókép:Kovács Zoltán, a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelõs államtitkára (Fotó: MTI/Purger Tamás)