Kína kész együttműködni más országokkal a mesterséges intelligencia (AI) területén elért eredmények megosztásában és a technológia biztonságos fejlesztésében – mondta Csang Kuo-csing kínai miniszterelnök-helyettes a párizsi AI Action Summit csúcstalálkozón. Csang szerint az AI a tudományos és ipari fejlődés új korszakát nyitja meg, amely számos lehetőséget és kihívást tartogat a világ számára.

Fotó: AFP
A mesterséges intelligencia globális szerepe
A kínai miniszterelnök-helyettes hangsúlyozta, hogy országa felelősségteljesen vesz részt a mesterséges intelligencia nemzetközi irányításában és fejlesztésében. Hivatkozott Hszi Csin-ping kínai elnök tavaly októberben meghirdetett AI Globális Irányítási Kezdeményezésére, amely Kína javaslatait fogalmazza meg a mesterséges intelligencia fejlesztésére és szabályozására vonatkozóan.
Zhang kiemelte, hogy az AI-fejlesztésnek a közös jó érdekét kell szolgálnia, ezért Kína támogatja az innovációs együttműködéseket és a globális irányítási modellek megerősítését.
Párizsban több mint harminc ország vezetői és szakértői csatlakoztak egy közös nyilatkozathoz, amely az inkluzív és fenntartható mesterséges intelligencia fejlesztésének fontosságát hangsúlyozza.
A kínai politikus egyúttal meghívta a világ AI-fejlesztőit a 2025 februárjában Sanghajban megrendezésre kerülő Globális Fejlesztői Konferenciára, amely Kína szerint fontos lépés lehet a nemzetközi együttműködés erősítésében.
Borítókép: Csang Kuo-csing kínai miniszterelnök-helyettes (Fotó: AFP)