Kína megosztaná a mesterséges intelligencia eredményeit

Kína hajlandó megosztani a mesterséges intelligencia terén elért eredményeit a nemzetközi közösséggel – jelentette ki Csang Kuo-csing kínai miniszterelnök-helyettes a párizsi csúcstalálkozón. A politikus szerint a mesterséges intelligencia a technológiai fejlődés egyik legmeghatározóbb területe, amelynek fejlesztésében Kína felelősségteljes szerepet kíván vállalni.

2025. 02. 11. 19:54
Fotó: AFP Forrás: AFP or licensors/(LtoR) France's Minister for Europe and Foreign Affairs Jean-Noel Barrot, China's Vice Premier Zhang Guoqing and Secretary of State for AI and Digital Technology Clara Chappaz pose as they arrive for a plenary session at the Artificial In
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kína kész együttműködni más országokkal a mesterséges intelligencia (AI) területén elért eredmények megosztásában és a technológia biztonságos fejlesztésében – mondta Csang Kuo-csing kínai miniszterelnök-helyettes a párizsi AI Action Summit csúcstalálkozón. Csang szerint az AI a tudományos és ipari fejlődés új korszakát nyitja meg, amely számos lehetőséget és kihívást tartogat a világ számára.

Csang Kuocsing kínai miniszterelnök-helyettes szerint az mesterséges intelligencia lehetőségeit mindenkinek ki kell használnia.
Csang Kuo-csing kínai miniszterelnök-helyettes szerint az mesterséges intelligencia lehetőségeit mindenkinek ki kell használnia.
Fotó: AFP                 

A mesterséges intelligencia globális szerepe

A kínai miniszterelnök-helyettes hangsúlyozta, hogy országa felelősségteljesen vesz részt a mesterséges intelligencia nemzetközi irányításában és fejlesztésében. Hivatkozott Hszi Csin-ping kínai elnök tavaly októberben meghirdetett AI Globális Irányítási Kezdeményezésére, amely Kína javaslatait fogalmazza meg a mesterséges intelligencia fejlesztésére és szabályozására vonatkozóan.

Zhang kiemelte, hogy az AI-fejlesztésnek a közös jó érdekét kell szolgálnia, ezért Kína támogatja az innovációs együttműködéseket és a globális irányítási modellek megerősítését. 

Párizsban több mint harminc ország vezetői és szakértői csatlakoztak egy közös nyilatkozathoz, amely az inkluzív és fenntartható mesterséges intelligencia fejlesztésének fontosságát hangsúlyozza.

A kínai politikus egyúttal meghívta a világ AI-fejlesztőit a 2025 februárjában Sanghajban megrendezésre kerülő Globális Fejlesztői Konferenciára, amely Kína szerint fontos lépés lehet a nemzetközi együttműködés erősítésében.

Borítókép: Csang Kuo-csing kínai miniszterelnök-helyettes (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.