J. D. Vance a mesterséges intelligencia túlzott szabályozását bírálta a párizsi csúcstalálkozón

Az Egyesült Államok alelnöke, J. D. Vance, a párizsi mesterséges intelligencia (MI) csúcstalálkozón élesen kritizálta Európa szigorú szabályozási megközelítését, hangsúlyozva, hogy a túlzott szabályozás akadályozhatja az innovációt és az ipar fejlődését.

Forrás: Le Monde, Reuters2025. 02. 11. 13:39
Fotó: AFP Forrás: AFP or licensors/US Vice President JD Vance arrives during a plenary session at the Artificial Intelligence (AI) Action Summit, at the Grand Palais, in Paris, on February 11, 2025. (Photo by Ludovic MARIN / AFP)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A párizsi mesterséges intelligencia (MI) csúcstalálkozón J. D. Vance, az Egyesült Államok alelnöke, felszólalt az MI innovációját érintő túlzott szabályozás ellen, különösen Európa szigorú megközelítését kritizálva. Vance hangsúlyozta, hogy a túlzott szabályozás akadályozhatja az MI fejlődését és az ipari növekedést, kiemelve az Egyesült Államok elkötelezettségét a dereguláció és az innováció előmozdítása mellett, jelentette a Le Monde. 

AI
JD Vance a párizsi csúcstalálkozón (Fotó: AFP)

Ez a kormányzat biztosítani fogja, hogy az amerikai MI-technológia továbbra is a globális aranyszabvány maradjon, és hogy mi legyünk a világ többi országa és vállalkozásai számára a preferált partner, amikor saját mesterségesintelligencia-fejlesztéseiket bővítik

– fogalmazott Vance.

Beszédében Vance kiemelte az MI forradalmi potenciálját számos területen, beleértve a gazdasági innovációt és az egészségügyet, és figyelmeztetett a túlzott szabályozás veszélyeire. Felhívta a figyelmet arra, hogy az MI-t meg kell óvni az ideológiai elfogultságtól, és sürgette a nemzetközi együttműködést a technológia fejlesztése érdekében. 

Vance aggodalmát fejezte ki a külföldi kormányok által az amerikai technológiai vállalatokra kivetett szabályozásokkal kapcsolatban, valamint az MI ellenséges rezsimek általi fegyverként való alkalmazásának lehetősége miatt. Hangsúlyozta az MI szerepét az amerikai munkavállalók számára történő munkahelyteremtésben és a termelékenység növelésében, kijelentve, hogy az adminisztráció elkötelezett amellett, hogy megőrizze Amerika vezető szerepét az MI területén, és biztosítsa, hogy az a társadalom javát szolgálja.

A csúcstalálkozón Emmanuel Macron francia elnök is felszólalt, aki az MI fejlődésének támogatása mellett érvelt, hangsúlyozva, hogy Európának versenyképesebbé kell válnia, és egyszerűsítenie kell a szabályozásokat az MI különböző ágazatokban történő támogatása érdekében.

A párizsi csúcstalálkozó során a globális vezetők és technológiai szakértők együttesen vitatják meg az MI jövőjét, különös tekintettel a szabályozás és az innováció közötti egyensúlyra, valamint a nemzetközi együttműködés szükségességére a technológia biztonságos és hatékony fejlesztése érdekében.

Borítókép: J. D. Vance (Fotó: AFP) 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.