Orbán Balázs: A nyugati világon belül Magyarország pozíciói erősödni fognak az új amerikai adminisztráció működésének nyomán

A nyugati világon belül Magyarország pozíciói erősödni fognak az új amerikai adminisztráció működésének nyomán – jelentette ki Orbán Balázs, a magyar miniszterelnök politikai igazgatója Washingtonban pénteken, miután részt vett a CPAC konzervatív konferencián, írja az MTI. Orbán Balázs szerint az amerikai változások kedveznek hazánknak.

Forrás: MTI2025. 02. 22. 10:50
Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója előadást tart a Rubicon Intézet konferenciáján Budapesten 2025. január 25-én Fotó: Bodnár Boglárka Forrás: MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Orbán Balázs az MTI-nek adott interjúban kifejtette, hogy a Trump-adminisztráció hivatalba lépésével az Egyesült Államokból politikai értelemben hátszél, és nem – a korábban tapasztalt – nagyon erős szembeszél érkezik Magyarországra, aminek kézzelfogható jelei vannak. Ezek között említette azt, hogy elindult a tárgyalás a két kormány között a kétoldalú együttműködés megerősítésének módjairól. Az Egyesült Államokból érkező hátszél részeként említette a politikai igazgató azt is, hogy az új amerikai kormányzat leállította a korábban támogatásban részesülő liberális, progresszív nem kormányzati szervezetek (NGO-k) támogatását, amelyek korábban beavatkoztak a magyar belpolitikába.

Orbán Balázs szerint az új amerikai vezetéssel "szembeszélből hátszél lett"
Orbán Balázs szerint az új amerikai vezetéssel „szembeszélből hátszél lett”
Fotó: Bodnár Boglárka / MTI

 

Orbán Balázs szerint az új adminisztráció gyökeres változást hozott

Az ukrajnai háború megoldására tett amerikai erőfeszítésekkel kapcsolatban Orbán Balázs megjegyezte, hogy az új adminisztrációnak mások a prioritásai, a háborút nem tekinti stratégiai értelemben saját maga számára fontos pontnak, ezért szeretné mielőbb lezárni. 

Úgy vélte, hogy a közvetlen tárgyalások megindulása az Egyesült Államok és Oroszország között csökkenti az eszkaláció veszélyét. 

Aki úgy követel békét, hogy közben nem gondolja, hogy a harcoló feleknek kommunikálniuk kell egymással, az valójában nem gondolja komolyan a békére vonatkozó elképzeléseket

– fogalmazott a magyar miniszterelnök politikai igazgatója, ugyanakkor hozzátette, hogy a béketeremtés rögös és nehéz folyamatnak ígérkezik.

Orbán Balázs J. D. Vance-szel is tárgyalt

Orbán Balázs csütörtökön pódiumbeszélgetés keretében szólalt fel a CPAC rendezvényen, majd Washingtonban találkozott J. D. Vance-szel, az Egyesült Államok alelnökével. A találkozóval összefüggésben fontosnak nevezte az amerikai és magyar patrióta erők között kiépült intézményes kapcsolatokat, amelyekre – véleménye szerint – lehet építeni.

Nagyon fontos, hogy értékek mentén létezik egy közös alap, amire építeni lehet

– értékelte washingtoni látogatásának tapasztalatait. Orbán Balázs megjegyezte még, hogy

a magyaroknak jó érzés látni azt, hogy komoly kormányzati pozícióban lévő amerikai politikusok nagyon hasonló dolgokat fogalmaznak, mint amiket a magyar kormány az elmúlt 15 évben megfogalmazott

– zárta gondolatait a miniszterelnök politikai igazgatója.

Borítókép: Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója előadást tart a Rubicon Intézet konferenciáján Budapesten 2025. január 25-én (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.