Palackozott víz, energiaszeletek, zseblámpa és hasonló dolgok. Brüsszel háborúpárti vezetése arra ösztönözné a tagállamok lakosságát, hogy háromnapi ún. túlélőcsomagot készletezzek egy esetleges háború vagy válsághelyzet esetére.
Lapunk írt arról is, hogy erről az Európai Bizottság szerdán tette közzé azt a harminc konkrét javaslatból álló listát is, melyet az EU válságkezelési biztosa egy átfogóbb felkészültségi stratégia részének nevezett.
Brüsszel és az Ukrajnát mindenáron támogatni szándékozó „hajlandók koalíciója” a hónap eleji londoni találkozójuk után Párizsban sorakozott fel a háborúpárti álláspontjuk mellett kiálló Emmanuel Macron francia elnök és Keir Starmer brit miniszterelnök mögé.

Európa és a Nyugat háborúra készül, amit komolyan kell venni, mondta a magyar miniszterelnök. Orbán Viktor a reggeli rádióinterjújában úgy fogalmazott:
A brüsszeliek akarják a háborút, Magyarország a béke oldalán van. Nem fenyeget háború, mi a béke oldalán vagyunk, és biztosan nem fogunk háborúba menni.
A lapunknak nyilatkozó szakértő szerint a nyugat-európai vezetők azért fogalmaznak ilyen élesen a háború témájában, mert azt remélik, hogy ettől majd megoldódnak a belpolitikai problémáik.
Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője arról beszélt, hogy mind a francia elnök, mind pedig a brit miniszterelnök támogatottsága rekordalacsony szinten van.

Amikor azt mondják, hogy Európa háborúba sodródhat meg hogy Putyin megtámadja Európát, akkor attól azt remélik, hogy mögéjük állnak a támogatók, és ezzel a háborús retorikával el szeretnék érni azt, hogy belpolitikai színtéren megerősödjenek
– tette hozzá.
Orbán Viktor miniszterelnök is arról beszélt ma reggel a Kossuth rádióban, hogy több ország vezetője még mindig háborúpárti retorikát képvisel. Franciaország és Nagy-Britannia mondja a leghangosabban azt, hogy további szankciók kellenek, további fegyverszállítás szükséges és Ukrajnát mindenáron tovább kell támogatni
– mutatott rá.
Azzal riogatnak, hogy Oroszország megtámadhatja az európai országokat. Azonban Orbán Viktor szerint is teljesen irreális, hogy Moszkva NATO-országokat támadjon meg, és a riogatás hátterében a belpolitikai népszerűtlenség állhat.
Több európai ország sem támogatja az amerikai béketeremtés szándékával szembemenő európai terveket. Matteo Salvini olasz kormányfőhelyettes úgy fogalmazott, bár Brüsszel megszállottan erőlteti a háborút, Róma azonban továbbra is diplomáciai úton kívánja elérni Ukrajna békéjét, távol tartja magát attól, hogy belesodródjon egy Európa által kiprovokált háborúba.