Lebukott Brüsszel, ezt akarják Magyarországon

A LIBE bizottság delegációjának budapesti látogatása része a Tisza–Brüsszel-paktumnak – jelentette ki az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának parlamenti államtitkára szerdai budapesti sajtótájékoztatóján, hozzátéve: Brüsszel célja az, hogy bábkormányt ültessen Magyarország élére.

Forrás: MTI2025. 04. 16. 12:13
Forrás: Facebook/Zsigmond Barna Pál
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Zsigmond Barna Pál az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságának (LIBE) küldöttségével folytatott, szerdai tárgyalása után elmondta: nem egy tényfeltáró bizottság, hanem egy zsoldos bizottság érkezett Budapestre, ez kiderült az összetételéből is, illetve a lezajlott párbeszédből is, írja az MTI. 

Ez a látogatás része annak a Tisza–Brüsszel-paktumnak, amely a Tisza Párt és a brüsszeli balliberális elit között jött létre – hangsúlyozta. Hozzáfűzte: kiderült az is, hogy „Brüsszel Péter” és Kollár Kinga küldte ide ezt a bizottságot. Ez beleillik abba a képbe, ami arról szól, hogy bábkormányt szeretnének Magyarországon – jelezte.

Szavai szerint kiderült az is, hogy „nekik akkor jó, ha a magyar embereknek rossz”. Nem véletlenül bojkottálta a jobboldal ezt a bizottságot, így a párbeszéd is nagyon furcsán alakult: azokat a jogállamisági vádakat ismételték, amelyeket az elmúlt 15 évben folyamatosan hallani lehetett. Folyamatosan támadják Magyarországot, és nem kíváncsiak a véleményünkre – összegzett.

Zsigmond Barna Pál felidézte, hogy most is jelezte a magyar kormány nyitottságát a párbeszédre, ahogy januárban is elment a LIBE bizottsággal párbeszédet folytatni. „De azt láttam, hogy előre megírt ítéleteket tesznek elénk, és amikor az ember kérdéseket tesz fel, akkor arra nem hajlandók válaszolni” – emlékeztetett.

Hozzátette: szeretett volna kérdéseket feltenni arról, hogy miként bontják le a jogállamot Lengyelországban, a brüsszeli korrupciós botrányokról, illetve arról is, hogy mi történt Franciaországban akkor, amikor a bíróság ítélettel zárta ki a legesélyesebb ellenzéki jelöltet. „Amikor erre próbáltam rákérdezni, akkor azt mondta az egyik tag, hogy nekem nincs jogom ezeket a kérdéseket feltenni, mert ők csak magyar jogállamiságról szeretnének kérdéseket feltenni” – idézte fel.

Leszögezte azonban: noha a magyar kormány továbbra is nyitott a párbeszédre, vannak olyan vörös vonalak, amelyeket nem tud átlépni. Ilyen vörös vonal például Magyarország szuverenitása vagy az, hogy megvédjék Magyarországot az illegális migránsoktól, továbbá az is, hogy megvédjék a gyermekeket.

Mint felidézte, a tárgyalás során szóvá tette a bizottságnak azt is, hogy valahogy mindig csak olyan civil szervezetekkel találkoznak, amelyek a Soros Alapítványtól kapnak pénzeket, amelyek egyértelműen a balliberális oldalhoz tartoznak. Nem kíváncsiak a jobboldali civil szervezetek vagy háttérintézmények véleményére.

Összegzése szerint a LIBE-delegáció látogatása beleillik abba a sorba, amely az elmúlt 15 évben történt: folyamatosan a kettős mérce alapján, megalapozatlanul támadják hazánkat.

Zsigmond Barna Pál arra számít, hogy a Tisza–Brüsszel-paktum következtében ez a támadássorozat folytatódni fog a választásokig, hiszen Brüsszelnek egyértelműen az a célja, hogy bábkormányt ültessen Magyarország élére. Ők azt szeretnék, hogy a magyar embereknek rossz legyen, azt remélik, hogy akkor hatalomra tud kerülni az a kormány, amelyet ők szeretnének. Ez kiderült az elmúlt időszakban, mind „Brüsszel Péter”, mind Kollár Kinga nyilatkozataiból – közölte.

Borítókép: Zsigmond Barna Pál (Forrás: Facebook/Zsigmond Barna Pál)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.