Transzaktivisták rongáltak meg több szobrot Londonban

A londoni rendőrség keresi azokat a transzjogi aktivistákra, akik több szobrot is megrongáltak Westminsterben. Az Egyesült Királyság Legfelsőbb Bbírósága precedensítéletet hozott arról, hogy a jogban hogyan kell meghatározni a nőt. Döntésükben kimondták, hogy a „nő” és a „nem” meghatározása a 2010. évi egyenlőségi törvényben „biológiai nőre és biológiai nemre” vonatkozik. Ezen háborodtak fel a transzjogi aktivisták: tüntetést szerveztek és szobrokat rongáltak.

2025. 04. 20. 20:36
Millicent Fawcett szüfrazsett szobra Fotó: AFP Fotó: ISABEL INFANTES
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hét szobrot, köztük Millicent Fawcett szobrát falfirkákkal rongálták meg a brit legfelsőbb bíróság döntése elleni tiltakozás során, amelyben a „transzok felszabadítását” és a „transzok jogait most” követelték – írta a Daily Mail.

London
Londonban a transzneműek tüntettek Fotó: AFP

 

Jan Christian Smuts, Nelson Mandela, Sir Robert Peel, Benjamin Disraeli, Millicent Fawcett, Earl of Derby és Viscount Palmerston szobrát rongálták meg.

A szüfrazsett Millicent Fawcett által tartott transzparensre a „F** rights” feliratot és egy szívet festettek, a Jan Christian Smuts dél-afrikai katonai vezető emlékművét tartó talapzatra pedig a „transzjogok emberi jogok” feliratot fújták. Millicent Fawcett a nők jogainak úttörője volt, és békés, erőszakmentes módszerekkel, többek között lobbizással és nyilvános beszédekkel küzdött a nők jogaiért.

A téren 12 szobor található, amelyek olyan politikai személyiségeket ábrázolnak, mint Winston Churchill, Abraham Lincoln és Mahátma Gandhi.

A rendőrök a környék biztonsági kameráinak felvételeit vizsgálják, hogy megtalálják a tetteseket.

London: bíróság döntött arról, ki számít nőnek

Április 16-án a londoni legfelsőbb bíróság bírái úgy döntöttek, hogy amikor az egyenlőségi törvényben a „nő” kifejezést használják, az biológiai nőt jelent, vagy pedig biológiai nemet – írta a Sky News. A döntést azt is egyértelművé teszi, hogy ha egy helyiség vagy szolgáltatás kizárólag nők számára kijelölt, akkor egy férfinak született, de önmagát nőként azonosító személynek nincs joga használni azt a helyet vagy szolgáltatást.

Az Egyesült Királyság Legfelsőbb Bírósága precedensítéletet hozott arról, hogy a jogban hogyan kell meghatározni a nőt.

A hosszú ideje tartó jogi vita középpontjában az áll, hogy a nemi alapú jogokat hogyan alkalmazzák az Egyesült Királyság egészére kiterjedő 2010-es egyenlőségi törvényen keresztül. A bíráknak arról kellett dönteniük, hogy a jogszabály mit ért „nem” alatt, a biológiai nemet vagy a 2004-es nemek elismeréséről szóló törvény által jogilag meghatározott „igazolt” nemet.
Egyhangúlag úgy döntöttek, hogy a „nő” és a „nem” meghatározása a 2010. évi egyenlőségi törvényben „biológiai nőre és biológiai nemre” vonatkozik.

Borítókép: Millicent Fawcett szüfrazsett szobra (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.