Az erdélyi hírportál tudósítása szerint a bukaresti szurkolók az FK Csíkszereda elleni, liga 2-es csütörtöki találkozójára érkeztek Hargita megye székhelyére, írja az MTI. A mérkőzés előtt a város történelmi központjában, a Mikó-vár előtti téren kifeszített molinóval üzentek a székelyföldi magyar közösségnek.

Fotó: Balogh Zoltán/MTI
Magyarellenes molinóval fotózkodtak és székely zászlót rongáltak
A Maszol által megosztott fotó szerint a több drukker által tartott, román nyelvű molinón a magyarul a következőképp fordítható üzenet állt:
Aljas területi követelésekkel jösztök, miközben a valóságban éhenkórászok vagytok.
Bors Béla elmondta, hogy a villámakció résztvevői néhány fotó elkészítése után elszaladtak a helyszínről. A helyi sajtó beszámolói szerint a fővárosi csapat szurkolói Csíkszeredába érkezésük előtt Csíkszentkirályon letörték a turulmadaras emlékműre kihelyezett székely zászlót, amit Székely Ernő polgármester a helyi közösség jelképei elleni támadásként értékelt.
A székely zászló számunkra nem csak egy lobogó – identitásunk, történelmünk és összetartozásunk szimbóluma
– írta a község Facebook-oldalán az elöljáró.
Pár órával később közölte, hogy a rendőrség azonosította és megbüntette az elkövetőket. A bukaresti drukkerek a csíkszeredai mérkőzés alatt magyarellenes rigmusokat skandáltak, a többi között azt, hogy
Kifelé a magyarokkal az országból!
– számolt be a Székelyhon, hozzátéve, hogy emiatt a szünet előtt félbe is szakították a meccset. A Maszol azt írta, ennek ellenére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság pénteken azt közölte, hogy különösebb incidensek nem történtek, és három szabálysértési bírság kiszabásáról tájékoztatott összesen 4000 lej (327 ezer forint) értékben. Erdélyben ismét a figyelem központjába került a román futballdrukkerek magyarellenessége, miután hétfő este Kolozsváron az Universitatea Cluj szurkolói magyar fiatalokat vertek meg. Az erdélyi városban csütörtökön este több száz fiatal vonult fel az agresszió és a gyűlölet ellen tiltakozva.
Borítókép: Csíkszentkirály község Turul-emlékműve (Forrás: Csíkszenkirály község Facebook-oldala)