Embercsempész-hálózatot lepleztek le az olasz hatóságok + videó

Egy Törökországból kiinduló, több országot átfogó embercsempész-hálózatot leplezett le az olasz rendőrség, amely a Medúza művelet nevet kapta. A bűnszervezet 2017 és 2022 között legalább harminc hajóutat szervezett meg a Földközi-tengeren keresztül, és mintegy kétezer illegális migránst juttatott Olaszország partjaihoz. A hatóságok 25 külföldit tartóztattak le, 43 ellen eljárás indult, és összesen 68 ember ellen emeltek vádat. A szigorúan kiépített hálózat közel tízmillió eurós hasznot termelt, és négy, külföldön működő csoport működését tárta fel a maffiaellenes ügyészség, az Interpol, az Europol és más nemzetközi szervezetek együttműködésével.

2025. 07. 09. 11:41
Az Aita Mari nevű hajó a salernói kikötőben Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Illegális migránsokat Olaszországba juttató bűnszervezetet leplezett le az olasz rendőrség. A hatóságok Medúza műveletnek nevezték az embercsempészettel foglalkozó szerteágazó nemzetközi banda tevékenységét.

Embercsempész hálózat
Az embercsempész-hálózat tagjai majdnem tízmillió eurót tettek zsebre. Fotó: AFP

Huszonöt külföldit tartóztattak le és 43 személy ellen indítottak kivizsgálást a hatóságok. Összesen 68 személy ellen emeltek vádat, nemzetközi kereskedő hálózat kiépítése miatt.

A migránsok szöktetésének minden állomását szisztematikusan építették ki a Földközi-tengeren keresztül, Törökország kikötőitől egészen Reggio Calabria tartomány partjáig. Reggio Calabria maffiaellenes csoportjának átfogó nyomozásaiból kiderült, hogy 2017 és 2022 között 30 hajóutat szervezetek meg és összesen kétezer illegális migránst juttattak Olaszországba. Zsúfolásig tömött vitorlás hajók fedélzetén juttatták el a migránsokat az olasz partokhoz. 

Az embercsempészek közel tízmillió eurót tettek zsebre a bevándorlók utaztatásával, a pénzforgalmat külföldön bonyolították le.

A nyomozások négy különálló, külföldön működő bűnszervezet működését tárták fel. Ezek elsősorban iraki, iráni, afgán és szíriai migránsok Törökországból az olasz partokra történő átszállítására szakosodtak. A szervezeteken belül az emberkereskedők együttműködtek különböző államokban található embercsempészekkel. Különösen az ukrán peremvidék és a moldáv peremvidék feladata volt a csempészek toborzása.

A Nemzeti Maffiaellenes Igazgatóság, az Interpol, az Europol és a Nemzetközi Rendőrségi Együttműködési Szolgálat koordinációjának köszönhetően azonosították a bűnözőket és a bűnszervezetek vezetőit, akik mindannyian Georgia, Ukrajna, Törökország és Moldova állampolgárai voltak. 

A hatóságok több mint hárommillió eurót foglaltak le.

A nyomozás 2019-ben indult a Törökországból érkező migránsok illegális partra szállása mögött meghúzódó bűnügyi dinamika elemzésével, akik a kelet-mediterrán útvonalon Roccella Jonica, Crotone, Lecce és Siracusa partjai felé tartottak, többnyire orosz anyanyelvű emberkereskedők vezette vitorláshajókon.

Borítókép: Az Aita Mari nevű hajó a salernói kikötőben (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.