Von der Leyen tekintélyuralmi rendszert épített ki

A Pfizer-botrány nem adminisztratív hiba, hanem a hatalommal való visszaélés – hívta fel a figyelmet az Európai Parlamentben elmondott beszédében a Frontex korábbi igazgatója. Fabrice Leggeri szerint Európa jobbat érdemel, mint az Ursula von der Leyen által vezetett tekintélyuralmi rendszer.

2025. 07. 10. 9:08
Fabrice Leggeri Fotó: Hans Lucas via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Európa jobbat érdemel, mint a hallgatás, mint az átláthatatlanság és a bürokratikus tekintélyuralmi rendszer, amelyet Ursula von der Leyen az Európai Bizottság elnökeként immár hat éve vezet – fogalmazott az Európai Parlamentben elmondott beszédében Fabrice Leggeri, a Frontex korábbi igazgatója.

Fabrice Leggeri szerint Ursula von der Leyen tekintélyuralmi rendszert vezet
Fabrice Leggeri szerint Ursula von der Leyen tekintélyuralmi rendszert vezet  (Fotó: AFP)

Ön hat éve vezeti már ezt a bizottságot jupiteri távolságtartással, elszakadva a valóságtól, elszakadva a népektől, sőt túl gyakran még azoktól az értékektől is, amelyek kontinensünket megalapozták

– címezte szavait egyenesen Von der Leyennek Leggeri.

A Pfizer-botrány nem adminisztratív hiba, hanem a hatalommal való visszaélés

– hangsúlyozta az EP-képviselő.

A Európai Unió Bírósága is megerősítette, hogy ön egyedül járt el, minden demokratikus kereten kívül

– emlékeztetett Leggeri.

Ez a hiba nem csupán az öné, hanem egy még súlyosabb tendenciát szimbolizál, azt, hogy Európát a népek háta mögött, az árnyékban kormányozzák

– emelte ki a képviselő.

Amit önök átmenetnek neveznek, azt több ezer európai büntetésként éli meg. Amit önök zöld megállapodásnak neveznek, azt mezőgazdasági termelőink, kézműves mestereink és iparosaink fojtogatásként élik meg. Amit önök európai értékeknek neveznek, az túl gyakran hasonlít a másképp gondolkodó népek cenzúrázására

– szembesítette Leggeri az Európai Bizottság elnökét.

Von der Leyen egy olyan Európát véd, ahol a döntések vita nélkül születnek, és a polgárok háta mögött kötnek meg olyan kereskedelmi megállapodásokat, mint a Mercosur, amely még inkább tisztességtelen versenynek teszi ki az európai ágazatokat – sorolta az európai parlamenti képviselő, hozzátéve, hogy a nemzeteket gyengítő és birodalomként tetszelgő EU nem a mi Európánk.

A miénk a szabadság Európája, az identitások, a szuverenitások és a demokratikus döntések tiszteletének Európája

– szögezte le.

A mostani bizalmatlansági indítvány Von der Leyen ellen nem csupán egy ellenzéki gesztus, hanem egy felelősségteljes cselekedet – szögezte le Fabrice Leggeri.

Borítókép: Fabrice Leggeri (Fotó: Hans Lucas via AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.