Az illegális bevándorlók tömeges kitoloncolásáért küzd Giorgia Meloni pártja

Az illegális bevándorlók tömeges kitoloncolására nyújtott be törvényjavaslatot az Olasz Testvérek (FdI) párt. Míg a kormány a járvány megfékezésével és a vakcina beszerzéssel küzd, addig megfeledkezik a határvédelemről, miközben tömegesen érkeznek a bevándorlók. Ennek venné elejét javaslatával az ellenzékben maradt jobbközép párt, amely szerint radikális eszközökkel, például hajóblokád felállításával kell felvenni a kesztyűt az illegális bevándorlással szemben.

2021. 03. 11. 6:04
Afrikából Európába igyekvő illegális bevándorlók az olasz partokat nézik, miután a Proactiva Open Arms spanyol nem kormányzati szervezet egyik hajója a fedélzetére vette őket a Földközi-tengeren 2021. január 4-én. Az olasz hatóságok engedélyezték, hogy a 265 migránst szállító hajó lehorgonyozzon Szicília partjai előtt. MTI/AP/Joan Mateu Fotó: Joan Mateu
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A járványügyi mutatók egyre romlanak Olaszországban, az ország megnyitása és a gazdaság beindítása távlatokba került, a bevándorlási nyomás növekszik. Kétségbeesett harc folyik a vakcinabeszerzés és -előállítás körül, az ország fokozatosan zár alá kerül, miközben a határok védelme továbbra is megoldatlan. Elterelte a figyelmet a bevándorlás kérdéséről az egészségügyi vészhelyzet, azonban az olasz politika hosszú távon kénytelen lesz szembe nézni a tényekkel.

Az elmúlt évekhez képest megugrott az dél-olasz partokhoz érkezett bevándorlók száma. Az éve eleje óta közel hatezer illegális bevándorló érkezett Olaszországba. A civil szervezetek szabadon menthetnek a Földközi-tenger vizein, majd szállíthatják a migránsokat Európa felé. A járvány megfékezésére életbe léptetett rendelkezéseket nem mindig fogadják el az érkezők, a menedékkérelem idejére befogadást biztosító hotspotok körülményei ellen pedig újra lázadoznak. Ismét több migráns is megszökött a befogadóközpontokból, a helyiek pedig aggodalommal követik az eseményeket. A hét elején heten szöktek meg: egészségügyi vizsgálatok elvégzése nélkül távoztak a szicíliai Pozzallo központból.

A helyi közösség felháborodva szemléli, hogy miközben immár egy éve keserves erőfeszítéseket hoz a közösség egészségének megóvására, a migránsok az engedetlenség és a lázadás útját választják, a hatóságok pedig tehetetlenek.

Az illegális bevándorlás megfékezésére a jobboldali Liga mellett, az ellenzékben maradt Giorgia Meloni vezette Olasz Testvérek párt is számos javaslatot tett. Radikális eszközökkel, hajóblokád felállításával venné kezdetét az ország tömeges megszállása elleni harcnak. Ez azonban csak az érkezőket fékezné meg, miközben a jelenleg az ország területén illegálisan tartózkodó több ezer személy státusát is tisztázni kell.

Afrikából Európába igyekvő illegális bevándorlók az olasz partokat nézik, miután a Proactiva Open Arms spanyol nem kormányzati szervezet egyik hajója a fedélzetére vette őket a Földközi-tengeren 2021. január 4-én Fotó: MTI/AP/Joan Mateu

– Akik nem jogosultak menekültstátusra, azoknál akár a tömeges visszatoloncolás lehetőségét is alkalmazni kell

– vallja az Olasz Testvérek párt, amely már hónapok óta foglalkozik a kérdéssel.

Nem Olaszország lenne az első európai tagállam, mely a bevándorlók tömeges kitoloncolásával élne: Spanyolországban engedélyezett a tömeges kiutasítás, és az is lehetséges, hogy az afrikai kirendeltségeken szülessen döntés a menekültjogviszonyról.

– Ha a kormány nem fogadja el a javaslatot, akkor azt jelenti, hogy nem a menekülteket támogatja, hanem a tömeges illegális bevándorlás által a kontinens megszállását

– nyilatkozta ezzel kapcsolatban Andera Delmastro delle Vedove, a FdI képviselője. Andrea Delmastro delle Vedove – aki az FdI külkapcsolatokért felelős képviselője – a párt megbízásából már több alkalommal nyújtott be javaslatot, hogy a jól bevált spanyol gyakorlathoz hasonlóan az Afrikában található olasz külképviseleteken is lehetőség legyen menedékjog benyújtására, illetve elbírálására, következésképpen a tömeges visszatoloncolás lehetőségére is. Ez ugyanis jelentősen csökkenthetné az embercsempészek üzérkedéseit, illetve a bevándorlók életét veszélyeztető tengeri átkelést – hangsúlyozzák a jobbközép erő politikusai.

A jobbközép párt ugyanis azzal érvel, hogy a baloldal által alkalmazott migrációs politika nem a bevándorlás szabályozását, hanem a kontinens tömeges megszállását és az emberkereskedők üzérkedését legitimálja.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.