Soros Györgynek saját pártja van Romániában: a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR-Plus)
Szijjártó Péter: Egymás mellett épülnek a német autó- és a kínai akkumulátorgyárak Magyarországon
Működik a gazdasági semlegesség stratégiája.
Soros Györgynek saját pártja van Romániában: a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR-Plus)
– mondta a Magyar Nemzetnek Bogdan Duca politológus. Szerinte ennek a pártnak a progresszista ideológiája azonos a sorosista világnézettel. Az amerikai milliárdos romániai befolyására vonatkozó érdeklődésünkre a román elemző arról is beszélt, hogy Soros emberei más politikai pártokban is felismerhetők, például a kormányzó Nemzeti Liberális Pártban (PNL), amely 2014 után közelebb került a haladók ideológiájához. Hozzátette: a 2012 utáni civil mozgalmak – amelyek többségét sorosista kapcsolódású vagy gyökerű nem kormányzati szervezetek tartják ellenőrzés alatt – egy vezetői réteget biztosítottak a jobboldali romániai pártoknak.
Azt is megkérdeztük Ducától, hogy érződik-e a december 6-án esedékes parlamenti választásokat megelőző kampányban Soros György befolyása. – Nehéz erre egyértelmű választ adni. A 2019-es európai parlamenti megméretés után az elnökválasztásnak, valamint a helyhatósági választásoknak már nem volt jellemzőjük a haladás kontra szuverenitás vita. Liviu Dragnea szociáldemokrata pártelnök letartóztatása és a Szociáldemokrata Párt (PSD) háziasítása, megszelídítése véget vetett mindenfajta komolyabb szuverenista ellenállásnak. Így nem beszélhetünk a milliárdos beavatkozásáról, hiszen
Soros számára nincsenek tétek. Megnyerte az ideológiai harcot.
A három nagy párt mindegyike, azaz az USR-Plus, a PNL és a PSD egyaránt a progresszista kártyát játssza meg – vázolta a helyzetet Bogdan Duca.
A konstancai politológus szerint ugyanakkor Soros egészen biztosan nem nyerne meg egy népszerűségi versenyt a romániai közvéleményben. – De van egy érdekes dolog: a sorosizmus kihasználja a milliárdossal szemben megnyilvánuló ellenszenvet. Liviu Dragneát és általában azokat a politikusokat, akik kifogásolták Soros romániai befolyását, összeesküvés-elméletek követőiként, gyenge intellektusú emberekként festették le, akik hisznek azokban a mesékben, miszerint gazdag vezérek irányítják a világot.
Ha értelmiséginek tartod magad, egyszerűen nem „menő” Sorost bírálni, az ő befolyását vizsgálni.
Amint ezt teszed, azon nyomban megbélyegeznek, a különböző őrült teóriákban hívőkkel mosnak össze – mondta az elemző. Bogdan Duca megjegyezte: a romániai társadalom alig vagy egyáltalán nem tájékozott azzal kapcsolatban, hogy különböző kormányok milyen védelmi stratégiát folytatnak az amerikai milliárdos ideológiája, illetve az általa ellenőrzött civil szervezetek hálózatának mérgező befolyása ellen.
Ahogyan arról nemrég beszámoltunk, az utóbbi hetekben a PSD-ből távozó ismert politikusokkal erősítő Román Ökologista Párt elnöke, Dănuţ Pop közleményben követelte Soros György kitiltását Romániából. A parlamenten kívüli formáció vezetője egyben azoknak a szervezeteknek az átvilágítását is sürgette, amelyek anyagi támogatást kaptak az amerikai milliárdostól. Soros időről időre a bukaresti politika terítékére kerül. Két évvel ezelőtt Darius Vâlcov, az akkori miniszterelnök, Viorica Dăncilă tanácsadója kijelentette: Dacian Cioloș volt kormányfő – aki a PSD által megnyert 2016-os parlamenti választások előtt egy évig vezette Romániát egy szakértői kormány élén – az amerikai milliárdos embere. A miniszterelnöki tanácsadó azt mondta,
Soros cégnek tekinti Romániát, és itteni üzleti érdekeinek ugyanúgy akar érvényt szerezni,
mint ahogyan a Facebook esetében tette, amiért a közösségi portál a részvények értékét csökkentő manipulációval vádolta.
2017-ben a Romániában közhasznúnak nyilvánított civil szervezetek ellenőrzését helyezte kilátásba Liviu Dragnea, az akkori bukaresti kormány fő erejét képező PSD elnöke. A politikus bírálta Soros Györgyöt és az általa finanszírozott szervezeteket.
– Ez az ember, aki talán már a 90-es évektől kezdődően különböző szervezeteket hozott létre Romániában, csak a rosszat finanszírozta: az általa pénzelt akciók sosem váltak hasznára Romániának
– jelentette ki Dragnea. Victor Ponta exkormányfő egy három évvel ezelőtti interjúban arra a felvetésre, hogy egyesek szerint a Soros-féle hálózat közvetve vagy közvetlenül szerepet játszott a megbuktatásában, azt felelte: „Vannak ilyen jelek.”
Működik a gazdasági semlegesség stratégiája.
Sem a zsidó állam miniszterelnöke, sem egykori védelmi minisztere nem tartozik egyik büntetőjogi kategóriába sem.
Ha valaki békepárti, azt rögtön megbélyegzik.
Második fordulóra lehet szükség Romániában a választás első felvonása után.
Orbán Viktor: Mi jelöljük ki a helyünket a világban! - videó
Orosz légicsapás ukrán célpontok ellen: Drámai fordulat a határnál
"Döntöttem" - Életreszóló döntést hozott Epres Panni, rengetegen támogatják benne
Oroszország figyelmét is felkeltette: Magyarország légvédelmi rendszereket telepít az ukrán határhoz
Mélyütés a magyar válogatottnak, betett Szoboszlaiéknak az UEFA
Két országban is rettegnek: Magyarország területeket vesz el tőlük a háború után
Mutatjuk a férfit, aki VV Fanni meggyilkolásáért ül börtönben – hét év után adott exkluzív videóinterjút
Az újpestiek máris odaszúrtak a Fradinak az NB I legnagyobb rangadója előtt
Százhét macskája volt a budapesti nőnek, videó készült arról, hogy milyen körülmények között tartotta őket
Az UEFA döntött, s ezzel alaposan kibabrált a magyar válogatottal
Magyar Péter kínos magyarázkodásba kezdett, de nem volt benne sok köszönet
Putyin kemény megtorlást ígért, egy új fegyvert már teszteltek is az ukránok ellen
Működik a gazdasági semlegesség stratégiája.
Sem a zsidó állam miniszterelnöke, sem egykori védelmi minisztere nem tartozik egyik büntetőjogi kategóriába sem.
Ha valaki békepárti, azt rögtön megbélyegzik.
Második fordulóra lehet szükség Romániában a választás első felvonása után.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.