– Elhanyagolható számban kérték vissza a jegyek árát a nézőink, ami csodálatos igazolás, hogy szeretnek minket, együtt éreznek a szakmával és ragaszkodnak a színházhoz a magyar emberek – állapította meg Vidnyánszky Attila a Nemzeti Színház igazgatója sajtótájékoztatóján. Az igazgató köszönetet mondott a munkatársainak, akik mint fogalmazott egészen zavaros körülmények között 200 fős állománnyal végig helytálltak a karantén időszakában.
Megkezdték a színház felújítását: hamarabb bele tudtak fogni azokba a teendőkbe, amelyek a nyári szünetben vártak volna a színházra, többek között a nagyszínpad padlózata újul meg és a hangtechnika. A főbejáratot is javítják, ottjártunkkor nem lehetett megközelíteni a színházat a felállványozott kapuzaton keresztül, a hátsó bejáratot pedig hamarosan akadálymentesítik. Az alsó- és felső gépészet karbantartási munkálatai is zajlanak.
A színházban az online megjelenések után elkezdik a próbákat élőben a színházban, amelyeket a nyári szünet után augusztusban folytatnak majd.
– Nehezen viseltük, hogy ebben az időszakban nem lehetünk a frontvonalban, mert az orvosok és az ápolók vannak ott, akiknek munkáját hatalmas tisztelet övezi. Két bemutatóból léptünk ki: a Wass Albert Tizenhárom almafa című munkájából készült darab épphogy megszületett, mindössze egyszer játszottuk. Móricz Zsigmondtól a Forró mezőket viszont csak a fotós próbáig vittük el, így ez már a jövő évad bemutatóit gyarapítja. Az ősz nagy része a felújító próbákról fog szólni, a repertoár újrarendezéséről. Komoly igénybevétel lesz, de bárcsak már ott tartanánk! Augusztus elsejétől fogjuk elkezdeni a próbafolyamatot. Szlogent váltottunk, mert megérett arra a színházunk, hogy a munkánk és a megvalósított darabok okán a „Nemzet színházának” gondoljuk magunkat. Mindebben benne van egyebek mellett az az irgalmatlan munka, ami a határon túli jelenléteinket lehetővé teszi, az, hogy minden társadalmi réteg felé nyitni igyekszünk, a Fogyatékkal Élők Világnapjáról megemlékezünk, a roma holokauszt tragikus emlékét rendszeresen ápoljuk és az amatőr színházi mozgalmat a Pajtaszínház kezdeményezéssel minden évben életben tartjuk. Fontos számunkra az, hogy a Déryné Programot hosszú évtizedek előkészítő munkái után el tudtuk indítani – hangsúlyozta Vidnyánszky Attila.