A programban részt vevő intézmények közül a Magyar Nemzeti Múzeum (MNM) budapesti központi épülete, a sárospataki Rákóczi Múzeum, a visegrádi Mátyás Király Múzeum és a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum 500-750 közötti létszámban fogadott általános iskolásokat, a Nyírbátori Báthori István Múzeum, a szécsényi Kubinyi Ferenc Múzeum, az MNM Vaján működő Vay Ádám Muzeális Gyűjteménye és az esztergomi Vármúzeum pedig jellemzően kétszáz-háromszáz diákot fogadott ebben az időszakban.
A húsz-harminc fős osztályok olyan múzeumpedagógiai foglalkozásokon vehettek részt szakértő tárlatvezető irányításával, mint például Kalandozás a fegyvertörténetben (megtapintható fegyverek, felvehető páncél és sisak) vagy az esztergomi vár történetének bemutatása, másutt a XVI–XVIII. századi főúri bútorokkal ismerkedhettek meg a gyermekek. Igen népszerű volt a Ragályos kórok című, a nagy járványokat – mint például a pestist vagy a spanyolnáthát – bemutató foglalkozás is.
– Nagyon jól szervezett, tartalmas programokkal készültek, sok-sok élménnyel gazdagodtunk – mondta Kovács Gabriella, a kecskeméti Móra Ferenc Általános Iskola pedagógusa a foglalkozást követően.