Pater Sparrow, a film látványtervezője vezetett végig a forgatási helyszíneken. Ismertette a vizuális koncepciójukat, melynek része, hogy a viktoriánus korra emlékeztető, kevésbé tiszta kórházi közeget hozzanak létre. Erre kiváló a jelenleg üresen álló épület.
Korabeli fotókat vettek alapul, így alakították ki a magyar tudós irodáját, a szülőszobát, az újszülöttek szobáját és a nővérszállót is. Hátborzongatóan élethű a kórbonctanterem, szinte látjuk, ahogy boncolás után az ágy mellé tett lavórban leöblíti a kezét az orvos, majd elsiet egy szülést levezetni.
A látványtervező elmondta, hogy Semmelweis korában a módosabb családoknál az otthonszülés volt a természetes, a kórházba csak a szegények mentek. Több korabeli berendezést újra kellett gyártaniuk. Így készült el a szülőszék és több orvosi szemléltetőeszköz. Saját kialakítású villanykörtét is készítettek, amely visszaadja a gázláng villódzását.
A történelem egyik legnagyobb jelentőségű orvostudományi felfedezéséről szóló film 1847-ben játszódik Bécsben.
A szülészeti klinikán titokzatos járvány tombol, tizedeli a gyermekágyas nőket. Egy magyar orvos, Semmelweis Ignác a hagyományos teóriákkal szembeszállva próbálja meg legyőzni a kórt. Az orvos egy fiatal osztrák bába személyében talál küzdelmeiben társra, közben kapcsolatuk egyre romantikusabbá válik. A küzdelem azonban nemcsak a kór ellen zajlik: a vaskalapos vezetés mindent megtesz, hogy megvédje tekintélyét a megszállott magyar orvos felfedezésének következményeitől. A kórházban a harcot Semmelweis nyeri, az utcán pedig a progresszív erők. Hamarosan Bécsben és Pesten is kitör a forradalom, Semmelweis pedig elindul, hogy felfedezését hazájában is a szülő nők javára fordítsa.