Mindkét társasjáték a magyar történelmi múltunkat dolgozza fel és kiváló lehetőség arra, hogy a korban fogékony korosztályok megismerjék valós történelmünket, de a felnőtteknek is remek időtöltést kínál játékos formában az események feldolgozása. Lenhardt Balázst arról kérdeztük, mi alapján választják ki egy-egy játék tematikáját.
– Az a fontos, hogy olyan játékot jelentessünk meg, amilyen még nem volt korábban, és lehetőleg autentikus magyar témája legyen
– mondta a játékkészítő. – Mi bőven tudunk miből témát meríteni. Ugyanilyen fontosnak érzem a hagyományaink, monda- és hiedelemvilágunk ápolását, ezért Mikulás Ferencnek köszönhetően régóta együttműködünk a Kecskemétfilmmel, és a Magyar népmesék rajzfilmsorozatra már teljes játékcsaládot építettünk fel. Így van társas-, kártya- és memóriajáték belőle, és vannak még további ötleteink. Többek között született 1956-ról kooperatív játékunk, van olyan sci-fi környezetben zajló játékunk, amely az amőba alapjaira épült fel –mondta.
Lenhardt Balázs véleménye szerint a társasjátékaikkal mindenki játszhat, aki szeretne igényes módon kikapcsolódni, akár családi, akár baráti körben. – Szeretnénk eloszlatni azt a félreértést, hogy a társasjátékok a kisebb gyermekeknek, olyan 6 és 12 éves kor között szólnak, a nagyobbak meg úgyis számítógépes játékokkal játszanak – magyarázta a tervező.
– Nekünk pont az a célunk, hogy ültessük le egymással játszani az embereket, egész családokat, mert semmi más nem pótolja a közös együttléteket, nem lehet pénzzel és drága elektronikus kütyükkel megvásárolni az időt, amit egymásra kellene szánnunk. Ez olyan társadalmilag nagyon hasznos küldetés, amiben maximálisan hiszünk, és ehhez próbálunk élvezetes kereteket teremteni. Még egy viszonylag drágább társasjáték is majdnem kijön egy négy-öt tagú család egyszeri mozilátogatásának költségéből, miközben szinte akárhányszor elő tudjuk venni, és mindig élményt ad
– sorolta.
Legfontosabb céljuk, elmondása szerint, hogy olyan új témákat mutassanak be, amelynek játékmechanizmusa emlékezetes lesz a résztvevők számára. – Évek óta motoszkált a fejemben egy játék Eger heroikus védelméről, aztán megkeresett Jávorics Krisztián, és bő két év alatt megszületett az Egri csillagok társasjáték, amely Gárdonyi Géza fantasztikus regényének alakjaira épül – avatott be Lenhardt Balázs. –A félkooperatív játékban kell megvédeni a várat a folyamatos török támadásoktól, amit kártyákkal modellezünk. A titkos szereplős játékban azonban vannak árulók is: Hegedüs hadnagy és kassai segítője, akiknek az a céljuk, hogy a török a váron belülre kerüljön. Dobó, Mekcsey és Bornemissza esélye, hogy ügyes taktikázással leleplezze, és bitófára juttassa őket. Feszült izgalom jellemzi a játékot, hiszen bármelyik pillanat sorsdöntő lehet, ahogy folyamatosan jönnek az ostrom eseményei.