Szemüveges vagyok, vörös hajú, nagyon alacsony. Egy vidéki angol vagyok, aki dadog és beatboxol. Egy ilyen srácból nem lesz popsztár, ha tizenöt évvel ezelőtt valaki megkérdezte volna a gimis osztályomban, vajon ki fog egyszer együtt rappelni a színpadon Eminemmel vagy 50 Centtel, valószínűleg senki sem gondolta volna, hogy én leszek az
– mondja el Ed Sheeran a minisorozat elején, azonban, ha azzal a céllal nézzük végig a Disney+ produkcióját, hogy megfejtsük, miként vált a jelenkor egyik legnagyobb sztárjává a Sziget Fesztiválon is tömegnyomort és kollektív pánikrohamot okozó énekes-gitáros, akkor csalódni fogunk.

A Mindent összegezve című dokumentumfilm-sorozat az első negyedében bemutatja, hogy Ed Sheeran egyszerű utcazenészként miként koncertezik fáradhatatlanul köztereken és kisebb kocsmákban egyaránt, sugárzik belőle az önbizalom, tudja, hogy ha feláll egy színpadra, akkor képes magával ragadni és szórakoztatni a közönséget. Hamar fel is fedezte a tehetségét Jamal Edwards, az R&B-re és hip-hopra szakosodott Youtube-csatorna és online-műhely, az SB.TV alapítója, majd olyan jó barátokká váltak, hogy egyből össze is költöztek, állandóan együtt lógtak, nem csoda, hogy Sheeran szülei már-már arra is gyanakodni kezdtek, hogy párkapcsolatban állnak. És a zenész hamar brutális feltűnést keltett az interneten a dalaival és az előadásmódjával egyaránt, huszonegy évesen már sorra jelölték Grammy-díjra, de nem kellett várnia sokat arra sem, hogy arénákat és stadionokat töltsön meg.
És miközben milliószámra gyarapodtak a rajongói, a rock ’n’ roll életérzés szele látványosan nem csapta meg, bulizás és csajozás helyett fiatalon megházasodott, majd példás családapává vált.
Azonban az alkotói szándékkal szöges ellentétben is sikerült a sorozat első felében alkoholistaként ábrázolni Ed Sheerant, ugyanis teljesen mindegy, hogy a sztárt az Oktoberfesten, egy tóban csónakázva, egy kisváros utcáit róva vagy a feleségével beszélgetve látjuk, mindig ott figyel a kezében egy üveg sör vagy egy pohár bor.
A készítők azonban a zenész emberi oldalát szerették volna kidomborítani, bemutatva azt, hiába milliárdos és szupernépszerű valaki, attól még ugyanolyan sebezhető és éppen azokkal a traumákkal kell szembenéznie, mint mindenki másnak.