− Számomra egy kotta egy műalkotás. Egy szép könyv kötése, tipográfiája megragadja az embert. − hangzott el nemrégiben egy Bősze Ádámmal készített interjúban. Ez a lelkesedés az eredeti borítású kötetek, a kéziratok és a betűvetés iránt a zenetörténész minden előadását átitatja, akárhol, akármilyen témában tart előadást az országban. Szeptember 12-én, 18 órától személyes történetekkel és egy másik művészeti ág bekapcsolásával mutatja be a zenekritikus-szerkesztő-zenei antikvárius a szecessziós gyűjteményt és az Iparkodjunk! című időszaki kiállítást a Ráth György-villában.
A Ráth-villához kapcsolódó szubjektív tárlatvezetéseket közismert írók, költők, rendezők, színészek, zenészek, újságírók tartják. A pályáját zenekritikusként kezdő, majd riporterként és zenei műsorok szerkesztőjeként folytató Bősze Ádám ma már rendszeres házigazdája és szakkommentátora zenei eseményeknek. Ismerhetjük a Gramofon című zenei szakfolyóirat egyik alapítójaként, de sokan a 2000-es évek elején létrehozott zenei antikváriuma kapcsán vagy a Bartók Rádió munkatársaként találkoztak vele. Az első magyar zenei stand-up is hozzá kötődik, valamint népszerű zenei ismeretterjesztő előadás-sorozatokat tart. 2018-ban megkapta a Prima díjat Magyar sajtó-kategóriában.
Borítókép: Az Iparkodjunk! című időszaki kiállításban kihelyezett XIX. század végén készült puzzle játékok ( Forrás: Iparművészeti Múzeum)