Hogyan alkalmazzuk a színeket egy tetőtéri otthonban?

A jól eltalált árnyalatokkal sokat javíthatunk a tetőtéri helyiségeink térérzetén.

null

A jól eltalált árnyalatokkal sokat javíthatunk a tetőtéri helyiségeink térérzetén, hívogatóbbá vagy épp – izgalmas részleteit kiemelve – még különlegesebbé tehetjük – írja a Lakáskultúra.hu.

Általános szabályok

A zegzugos terekben világos színeket használjunk, hogy ne legyen nyomasztó a légkör. Persze betervezhetünk néhány sötétebb felületet is, de egyértelműen javítja a térérzetet, ha a bedőlő mennyezetsíkokat fehérre vagy egészen halvány pasztellszínre festjük. Amennyiben a mennyezet ferde síkjain lambéria fut, azt is érdemes világos árnyalatra festeni vagy lazúrozni. Erősebb színeket, illetve mintákat csak a függőleges falakon használjunk.

Főszerepben a gerendák

A vizuális összkép szempontjából meghatározó, ha látszanak a gerendák. Ezeket lefesthetjük a fallal azonos színűre, maradhat a natúr fa színtelen lakkal kezelve, illetve pácolhatjuk, lazúrozhatjuk egy sötétebb árnyalatra.

A zegzugos terekben világos színeket használjunk, hogy ne legyen nyomasztó a légkör
Fotó: Flickr

Optikai csalások

Nagy belmagasságnál alacsonyabbnak tűnik a tér, ha a mennyezetet kicsit sötétebbre festjük. Amennyiben a ferde síkok alacsonyan zárnak össze, akkor a függőleges végfalak függőleges irányú, sávos tapétája, festése vagy faburkolata hatására magasabbnak érezzük a teret. Érdekes dekorációs megoldás alacsonyabb tetőterekben, ha a térdfalon egy rövidebb sávban elindul egy tapéta vagy faburkolat, ami folytatólagosan megy tovább a mennyezet ferde felületén.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

A borítókép illusztráció

A legjobb tanácsok egy tetőtéri otthon kialakításához

Amilyen hangulatosak tudnak lenni a tetőtéri otthonok, annyira egyedi megoldásokat igényel a belső terek megtervezése az esetükben – írja a Lakáskultúra.hu.

A tetőteret ne tagoljuk túl sok apró helyiségre, mert nyomasztóan hat, inkább nagyobb terekben gondolkozzunk. Vannak olyan bútorok, amelyek körül feltétlenül biztosítani kell némi szabad helyet, hogy a helyiséget kényelmesen használhassunk.

Praktikus fürdőszoba a tetőtérben

A fürdőszobában a tusolónál és legalább a kád egyik felénél 200-210 cm-es magasság szükséges. A mosdót viszont meredek tető esetén is betolhatjuk a falig, hiszen a körülbelül 50 cm-es mélység felett emelkedik annyit a tetősík, hogy elé tudunk állni; ugyanez vonatkozik a WC-re. Persze pontosan ki kell számolni, hogy az adott tetőhöz igazodva hová kerüljenek a szaniterek, nehogy beverjük a fejünket. Ha a mosdó ferde mennyezet alatt található, a tükröt oldalra szereljük fel.

Tovább...

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.