Hová, milyet és melyikkel kombinálva – csak néhány kérdés, amely felmerül, amikor a különféle minták és motívumok kombinálásán gondolkodunk – olvasható a Lakáskultúra oldalán.
Hová, milyet és melyikkel kombinálva – csak néhány kérdés, amely felmerül, amikor a különféle minták és motívumok kombinálásán gondolkodunk – olvasható a Lakáskultúra oldalán.
Általánosságban elmondható, hogy a geometrikus minták erősítik a környezetet, vonzzák a tekintetet, tehát arra a területre kerüljenek, amit hangsúlyozni szeretnénk. Tartsuk szem előtt, hogy a túl nagy minta aránytalanná teszi az egész szobát, agyonnyomja a helyiséget, a túl kicsi viszont észrevétlen marad. Szerencsére létezik egy jól bevált lakberendezési trükk: válasszunk egyszerűbb, de nagyobb mintát, mint amit eredetileg terveztünk.
A geometrikus elemek alkalmazása végtelen lehetőséget rejt magában, hiszen fali dekorációként, a szőnyegen, a kanapén, a párnákon, a takarón, illetve a rolók textiljén egyaránt megjelennek. Végül egy szuperkönnyű recept a geometrikus dekorációk kombinálására: válasszunk két egyforma mintát – például csíkosat –, és variáljuk ezeket különböző méretben, színben, formában.
A teljes cikk ITT olvasható.
A minták királynője: Orla Kiely
Orla Kiely jellegzetes, retró ihletésű mintái az elmúlt húsz év talán legkarakteresebb és legsikeresebb dizájnelemei. A Londonban élő ír dizájner Dublin külvárosában született 1963-ban. Orla Kiely gyermekkori élményei közül a természeti környezetet, az ír táj színeit, a hetvenes évek formavilágát, mindenekelőtt pedig a modern, nadrágban járó és zöld Mini Morrist vezető, kreatív nagymamát tekinti meghatározónak – írja a Lakáskultúra.
Már az iskolában megmutatkozott kiemelkedő rajzkészsége, a 12 évesen kapott varrógépén kezdetben a húgának készített ruhákat. A dublini iparművészeti főiskolán a textiltervezésre szakosodott, első munkahelyén postai egyenruhákat tervezett.
1984-ben New Yorkba költözött, ahol egy tapéta- és textiltervező stúdiónak dolgozott, majd Európába visszatérve az Esprit cégnél lett mintatervező. Ezeket az éveket kiemelkedően fontosnak tartja önbizalma megszilárdítása és saját formanyelve kialakítása szempontjából.
A munka mellett elvégezte a londoni Királyi Művészeti Főiskolát, ahol diplomamunkaként egy saját maga tervezte anyagokból készült sapka- és táskakollekciót mutatott be. A sapkákat a Harrods luxusáruház azonnal megvette, de ő inkább a táskatervezés felé fordult, mivel édesapja egy divatbemutató után megjegyezte, hogy táskát minden nő kezében látott, sapkát viszont csak kevesen viseltek.
Szabadúszó tervezőként olyan cégeknek dolgozott, mint a Marks & Spencer és a Debenhams, és szabadidejében, két gyerek mellett, az otthoni konyhaasztalon alkotta meg táskáit, amelyeket rendszeresen bemutatott a londoni divathéten.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.