Balog Zoltán – arra a kérdésre válaszolva, hogy a kedden alakult civil közoktatási platform javaslatait figyelembe veszik-e – kifejtette: ha egy civil szakmai fórum komoly szakmai munkát akar végezni, és ennek eredményei vannak, akkor azt mindenképp szeretnék becsatornázni a köznevelési kerekasztalba. Hozzátette, hogy mindazokkal szívesen tárgyalnak, akiket a diákokért érzett felelősségérzet vezet, de egy több száz tagú kerekasztal nyilván nem fog tudni működni.
Egyrészt az a kérés a kerekasztalhoz, hogy ne kapkodjon, másrészt az, hogy azonnal változtasson, mindeközben azonban kevés szó esik a gyerekekről, akiknek a jövőjéről van szó – mondta a miniszter.
Korábban a szakmai és civil szervezetek a kormány közoktatási kerekasztalára válaszul életre hívták a Civil Közoktatási Platformot.
Az alternatív kerekasztal három szakmai csoportot hozott létre, egyet az oktatási koncepció kialakítására, egy másikat az azonnali intézkedések megfogalmazására, a harmadik pedig az úgynevezett akciócsoport.
A Civil Közoktatási Platform egyeztetésén részt vevő szervezetek többsége a jövőben bojkottálja a kormány által szervezett köznevelési kerekasztalt.