Eddig azonban nem talált olyan szervezőt, aki vállalná a jogi és az anyagi felelősséget a világon egyre népszerűbb verseny következményeiért. A huszonhat éves, szegedi illetőségű Sárközi 1995 óta bokszol és birkózik, és két esztendeje vesz részt az Egyesült Államokban az Ultimate Fighting nemzeti bajnokságban, ahol a jobbak egy-egy összecsapás után negyven-ötvenezer dollárt vesznek fel a kasszánál. A magyar harcos az idén ősszel New Yorkban és Chicagóban már a bajnoki övért is küzdhet, ugyanis Atlantic Cityben kvalifikáltatta magát az elitbe.
Sárközi általában félévenként utazik ki egy-egy összecsapásra, amire itthon három kiváló edző készíti fel. Buzás László birkózásban, Lehóczky Csaba thaiboxban, Takács István pedig ökölvívásban irányítja edzéseit, ugyanis a Harc a végsőkig mind a három sportág elemeit tartalmazza. Egy-egy meccs előtt Sárközi három napra befekszik valamelyik amerikai kórházba, ahol alapos kivizsgáláson esik át, hogy igazolja: nem beteg, rejtett bajai – amelyek végzetes következménnyel lehetnének a küzdelemben – nincsenek. Ezután a közjegyzőt keresi fel, ahol írásban nyilatkozik: saját felelősségére lép szorítóba, sérülés vagy halál esetén semmilyen anyagi követelése nem lesz a szervezőkkel szemben. Sok országban a nagy kártérítés lehetősége miatt nem vállalják a verseny megrendezését. A küzdelem valóban nem a finom lelkeknek való. Tízszer tízes vasketrecben rendszerint ötunciás, ujjatlan kis bokszkesztyűvel – de lehet akár puszta kézzel is – vívják a csatát. A vasszerkezetet két méter magasba emelik, nincsen teteje, és amíg a bíró nem hirdet győztest, nem lehet kijönni belőle. Általában öt-tíz percnél tovább nem tartanak a négy súlycsoportban – pehely, könnyű, nehéz és szupernehéz – lebonyolított meccsek. A vesztes sokszor elájul, illetve kopogással adja fel a harcot. Az erőfölény mindig érvényre jut, így nincs szükség pontozásra.
Sárközit is verték már ájulásig – így kapott ki az amerikai bajnoktól, Phile Borinitől –, ennek ellenére nem fél a ketrecben. Jobban tart a szegedi sötét utcáktól, ahol két hónappal ezelőtt egy török drogos megkéselte, s csak küzdőtudásának köszönhette, hogy meg tudta védeni magát. Sárközi a legkeményebb és legigazságosabb küzdősportnak tartja az Ultimate Fightinget, mert szerinte a bíróknak nincs lehetőségük a csalásra. Három éven belül magyar állampolgárként az Egyesült Államok bajnoka szeretne lenni, ezért itthon napi öt órát edz. A tengerentúli gladiátorjátékban már az itthoni szponzorok is nagy fantáziát látnak, de annyira még nem bátrak, hogy felvállalják a szervezés felelősségét.

Újabb árrésstop jön, mutatjuk, mely termékek leszek jóval olcsóbbak