Mérsékelten kezdtek a magyar atléták Párizsban, a világbajnokság első két napján csapatunk fele bemutatkozott, de többségük el is búcsúzott, mert a selejtezőben vagy az előfutamban kiesett. Esélyes versenyzőink közül, ha a vártnál nehezebben is, de bejutott a döntőbe a diszkoszvető Fazekas Róbert, a kalapácsvető Annus Adrián pedig ma este 18 órától éremért küzd a Stade de France-ban.
Látványos és hosszú megnyitó ünnepséggel elkezdődött a revü fővárosában szombaton délután a IX. szabadtéri világbajnokság. Pontosabban már a hivatalos megnyitó előtt reggel elkezdődött a verseny, sőt az ecuadori Pérez a világ legjobb eredményével nyerte a férfi 20 kilométeres gyaloglást.
Az 1998-as labdarúgó-világbajnokságra épített csodálatos stadionban atlétáink közül Annus Adrián Európa-bajnokhoz méltón kezdett, elsőre 20 cm-rel túldobta a 78 méteres selejtezőszintet, s a hatodik legjobb eredménnyel jutott a ma esti döntőbe. Szombathelyi klubtársa, Botfa Péter viszont egyenletesen 75 méter alatt dobott, kiesett, s utazhat az Universiadéra – javítani. Annus Adrián a ma esti döntővel kapcsolatban elmondta, hogy minden riválisa biztosan jutott a fináléba, ami azt jelzi, hogy jó formában vannak, ezért rendkívül nehéz, izgalmas verseny lesz az érmekért. A súlylökő Bíber Zsoltnak viszont esélye sem volt a döntőbe kerülésre (18,99 m), csak egyéni legjobbjával (20,47) juthatott volna a legjobbak közé.
A férfi diszkoszvetők vasárnap délelőtt selejteztek, s a három magyar résztvevőből csak az Európa-bajnok Fazekas Róbert jutott a kedd esti döntőbe. Vida József tanítványa 70,78 méterrel vezeti a világranglistát, ezért volt kisebb csalódás, hogy 6 cm-rel elmaradt a 64,50 méteres selejtezőszinttől. Kővágó Zoltán viszont egyéni legjobbjától maradt el jócskán, és 61,31 méteres teljesítményével kiesett. Máté Gábor „olimpiai formában” szerepelt, egyetlen érvényes kísérlete sem volt. Az évek óta bizonytalankodó Szabó Zsuzsannának sem sikerült a bravúr a rúdugrás selejtezőjében, szerény, 415 cm-es eredményt ért el. Szeglet Zsolt csúcsot szeretett volna futni a 400 méter előfutamában, de sem a rekord, sem a továbbjutás (46,14 mp) nem sikerült. Az idén 800 méteren rekordot futó Varga Judit viszont jól taktikázott 800 méteren (2:01,47), s elődöntős lett, ahonnan már nem jutott tovább.
Kálovics Anikó versenyzéséről a tudósítónak egy régi emléke jutott eszébe, amikor ifjúsági futóként a Népstadionban versenyzett, a táv elején vezetett, s a hangosbeszélő bemondta a nevét. Országos csúcstartónk is bátran kezdett, 10 ezer méteren négy körön keresztül az élen futott, utána azonban lassan visszaesett, elfáradt, s csak huszadikként ért célba, úgy, hogy több mint két perccel lemaradt a győztes etióp Aderétől.
A férfi vágtázók még csak elkezdték többfordulós küzdelmüket a ma esti döntőbe jutásért, Dobos Gábor 10,22-vel, Németh Roland 10,37-tel az előfutamban harmadik lett, de a középdöntőben mindketten búcsúztak. A nők előbbre tartanak, mert a lapzárta után befejeződő döntőben már érmekért csatázhattak. A szlovén színekben versenyző Merlene Ottey az egyetlen az egész mezőnyben, aki már az első vb-n, 1983-ban is indult. A világ legszebb atlétanőjének tartott vágtázó külsején és eredményein is meglátszott, hogy 43 éves, s már nem tudott befutni a döntőbe.
Érmesek
Férfiak. Súly. Világbajnok: Andrej Mihnevics (fehérorosz) 21,69 m, 2. Nelson (egyesült államokbeli) 21,26, 3. Bilonog (ukrán) 21,10. 20 km-es gyaloglás. Vb: Jefferson Perez (ecuadori) 1:17:21 óra – világcsúcs, 2. Fernandez (spanyol) 1:18:00, 3. Raszkaszov (Oroszország) 1:18:07. Nők. 20 km-es gyaloglás: vb: Jelena Nyikolajeva (orosz) 1:26:52 óra, 2. O’Sullivan (ír) 1:27:34, 3. Cibulszkaja (fehérorosz) 1:28:10.
Szoláriumba ment kukkolni a férfi, de nem ez volt a legnagyobb baj
