– Mivel az év fő versenye az olimpia, május végén pedig Eb-t rendezünk, a magyar bajnokságon is jó formában lehetnek úszóink? – kérdeztük a szövetségi kapitányt.
– Igen, mert ez a megméretés a felkészülésben a második makrociklus záróversenye. Emellett az ob-nek mindig megvan a maga varázsa, most még előjátéka az Eb-nek is, az ifi-Európa-bajnokságra pedig válogató a mieinknek. Úgy gondolom, hogy az elmúlt évek legszínvonalasabb magyar bajnokságának nézünk elébe, már csak azért is, mert hajtóerő, hogy olimpiai szintet is lehet teljesíteni. A nemzeti váltóinkkal ezt meg is kíséreljük. A női 4×200-as gyorsváltónknak már megvan a kvótája, s bízom benne, hogy a férfi 4×200-as gyors- és a 4×100-as vegyes, valamint a női 4×100-as gyors- és a 4×100-as vegyes váltónk is indulhat majd az olimpián. A szintidőt egyébként még a Budapest-bajnokságon és az Eb-n is meg lehet úszni, de már most szeretnénk úgymond összekovácsolni a nemzeti váltókat.
– Országos csúcsokra is számíthatunk?
– E tekintetben most óvatos vagyok. A rekordok nagy része még a szuperdresszes korszakban született. No persze Cseh Laci a 100 pillangó magyar csúcsát éppen a tavalyi, debreceni ob-n javította meg. Amúgy érdekesség, hogy amióta betiltották azokat a bizonyos „csodadresszeket”, ötvenméteres medencében még csak két világcsúcsot úsztak.
– A magyar bajnokság idén nyílt verseny. Volt már példa ilyenre korábban?
– Amikor például Sarah Poewe, aki dél-afrikai színekben Kovács Ági nagy ellenfele volt, Magyarországon készült, elindult az itthoni versenyeken. De ennyi külföldi úszót ob-n még nem köszöntöttünk, mint amennyit most fogunk. Az indonéz vagy kuvaiti versenyzők éppenséggel nem emelik a színvonalat, ám a dél-afrikai Chad le Clos, aki tavaly megnyerte az összetett világkupa-sorozatot, annál inkább. S persze a mi legjobbjaink is, hiszen az ezen a hét végén Indianapolisban versenyző Hosszú Katinka kivételével valamennyi klasszisunk elindul. Cseh Laci tizenegy számban is megméreti magát.
Napi balfék: Itt van Magyar Péter üzenete a nézőknek!