A BL-nyolcaddöntők legkiélezettebb párharcának ígérkezett a Kielce–Löwen derbi, és az első felvonás meg is felelt a várakozásoknak. Sőt, túl is teljesítette azokat, hiszen a lengyelek pályán elért 32-28-as győzelme mellett a két edző is megküzdött egymással. Igaz, e meccsen nem hirdettek végeredményt, legfeljebb annyiban, hogy a kontinentális szövetség, az EHF illetékes bizottsága 5000 euróra büntette a Kielce mesterét, Talant Dusebajevet, bár az összeg felének befizetését 2015. június 30-i próbaidőig felfüggesztette.
Hogy pontosan mi történt, az a fegyelmi tárgyaláson sem derült ki megcáfolhatatlanul. A mannheimiek mestere, Gudmundur Gudmundsson azzal vádolta kollégáját, hogy megütötte őt, ez azonban nem nyert igazolást. Az bezzeg igen, hogy Dusebajev a hivatalos sajtótájékoztatón valósággal hisztizett, azt vetve Gudmundsson szemére, hogy a mérkőzés során gusztustalan gesztusokkal provokálta őt.
A két szakember előéletét és habitusát ismerve mi azért hajlunk arra, hogy inkább az izlandi trénernek higgyünk. A hajdani szenzációs kirgiz, illetve szovjet, majd spanyol válogatott irányítónak, Dusebajevnek ugyanis a Ciudad Real és az Atlético Madrid edzőjeként többször is „elgurult a gyógyszere”, ám ennek érdekes módon jobbára az ellenfelek látták kárát. Mint például a Veszprém, mert a játékvezetők ritkán viselik el a folyamatos és gátlástalan pressziót, ezért a hajrában számos alkalommal ítéltek az addig szakadatlanul őrjöngő Dusebajev csapata javára.
Nem világos tehát, múlt szombaton Kielcében megálltak-e a felek a verbális inzultusnál, de hétfőn – e szokatlan időpontban rendezik a második felvonást – Mannheimben minden valószínűség szerint tetőzik majd az őrület. A Löwen képesnek tűnik négygólos hátránya ledolgozására, az ellenben kizárt, hogy Gudmundsson is „visszavágjon”. Dusebajev kapcsán már tartózkodnánk a kategorikus kijelentésektől; ő az a kevéssé rokonszenves típus, aki egyszerre sír is, üt is.

Lencsevégre kapták a miniszterelnököt az olasz éjszakában