Női asztalitenisz-válogatottunk a lisszaboni Eb-n a két kínaival kiálló hollandok elleni bravúros, 3-1-es győzelemmel nyitott a C csoportban, majd bosszantó módot kapott ki 3-1-re az oroszoktól: Póta Georgina sikere után három 3:2-es vereséget (Madarász Dóra, Lovas Petra, Póta) kellett elkönyvelnünk. Így a zárókörben csütörtökön a Luxemburg elleni találkozón fél szemmel a holland–orosz-meccsre is figyelnünk kellett, hiszen a csoportból csak az első kettő léphetett tovább a negyeddöntőbe. S a luxemburgiakat már a hollandok és az oroszok is legyűrték, 3-0-ra, illetve 3-2-re.
Döbbenetes, de a Kínában született, háromszoros Európa-bajnok Ni Xialian (nyitóképünkön) még 51 évesen(!) is ott van a luxemburgi együttesben, a világranglista 72. helyezettje, két éve bronzérmes volt az európai Top 12 versenyen, és most Pótával (38.) is kibabrált. Olyannyira, hogy 3:0-ra győzte le. Szerencsénkre csak egyszer kellett szembenéznünk vele, a született luxemburgiakkal elbírtunk, válogatottunk 3-1-re nyert. A másik asztalon a hollandok is 3-1-re verték az oroszokat, így a hármas körbeverés ugyan előállt, de ebben az oroszok húzták a rövidebbet. Pótáék a legjobb nyolc között folytathatják, és pénteken 15 órakor az osztrákokkal játszanak. Ha nyernek, már biztosan érmesek.
Férficsapatunk az A csoportban még szerdán 3-0-ra kikapott a jóval esélyesebb portugáloktól (ha sokaknak szúrja is a szemét, ez a szomorú valóság), és csütörtökön az osztrákok ellen sem nekünk állt a zászló. A szituáció ugyanaz volt, mint a házigazdák ellen: papíron az ellenfél leggyengébb játékosa is erősebb, mint a mi legjobbunk. Mert a világranglista 31. helyén álló Gárdos Róbert 18 éves kora óta az osztrákokat erősíti – most 35 esztendős –, s tőlünk Pattantyús Ádámot a 88. helyével jegyzik legelőrébb.
Kosiba Dániel csak a 112. a sorban, ám ez most mit sem számított, mert 3:1-re legyőzte Gárdost, majd amikor a csapattalálkozó 2-2-re állt, a mindent eldöntő összecsapáson úgy nyert 3:2-re a kínai származású Chen Weixing (59.) ellen, hogy a döntő szettben 12-10-re kerekedett felül. Ennél szorosabb nem lehetett volna A harmadik győzelmünket Jakab János (154.) jegyezte, ő is alaposan felborította a papírformát, 3:2-re, az ötödik játszmában 16-14-re nyert Daniel Habesohn (75.) ellen. Nem mellékesen Gárdos és Habesohn párosban két éve Európa-bajnok, tavaly pedig Eb-ezüstérmes volt. Este viszont a 3. fordulóban még nagyobb fal tornyosult a mieinkkel szemben, mi több kontinensünkön a legnagyobb: az Eb-címvédő, vb-2. németek. S ez a fal már túlságosan magas volt, csapatunk 3-0-ra kikapott, így a folytatásban a 9-16. helyért játszik.