Elvégre a zárónapon napon amúgy négy elsőséget begyűjtő Brazília (7 arany, 1 ezüst, 2 bronz) mögött Magyarország a valaha volt legjobb szereplését jegyezve 6 arannyal, 3 ezüsttel és 2 bronzzal a második helyen végzett az éremtáblán. Ki hitte volna még az év elején, hogy a brazilok jobbak lesznek az úszó-vb-n, mint a futball-világbajnokságon?
De maradjunk a házunk táján, s nehéz lenne vitába szállni a Magyar Úszó Szövetség honlapján álló megállapítással: „Másodikok vagyunk, megelőzve az összes nagyhatalmat, beleértve az amerikaiakat, az ausztrálokat és a kínaiakat is – azaz elmondható, hogy a magyar úszók immár állandósították a helyüket a világ élmezőnyében. Íme az olimpiai ciklus első félidejének mérlege: 2013-ban a barcelonai vb-n az ötödik (3-1-1), a herningi rövidpályás Európa-bajnokságon a második (5-3-2), 2014-ben a berlini nagypályás Európa-bajnokságon a harmadik (5-4-5), majd most Dohában a második helyen (6-3-2) zárt válogatottunk az éremtáblázaton.”
Megjegyzendő, hogy az Egyesült Államok versenyzői hiába nyerték a legtöbb medált Dohában, szám szerint tizenhetet, a színeloszlással nehezen békülhetnek ki: hat bronz és kilenc ezüst mellé csupán két aranyat szereztek, ami az éremtáblán csak a kilencedik helyre elegendő. Az ötszörös olimpiai bajnok Ryan Lochte különösen bosszús lehet: mindössze a 4×200-as gyorsváltóval tudott nyerni, emellett négyszer második, háromszor pedig harmadik lett.
A világbajnokság legjobb versenyzőit megillető trófeákat azok kapták, akik a vb előtt az összetett világkupát is megnyerték, azaz a férfiaknál a dél-afrikai Chad le Clos, ő négy egyéni számban győzött (50, 100 és 200 pillangó, 200 gyors, és 100 pillangón világcsúcsot döntött), a nőknél pedig ki más, mint Hosszú Katinka (nyitóképünkön), aki ugyancsak átmentette a formáját a vb-re. A Vasas versenyzője kilenc egyéni számban indult, nyolcszor dobogón állt, s mind a négy győzelméhez világrekordot társított: 100 és 200 háton, valamint 100 és 200 vegyesen, emellett 200 gyorson, 200 pillangón és 400 vegyesen ezüst-, 50 háton pedig bronzérmes lett. A férfimezőnyben amúgy a brazil Felipe Franca Silva öt aranyat szerzett, de csak kettőt egyéni számban (50 és 100 mell), hármat váltóban, és a 4×50-es koedukált vegyes váltó még nem igazán elfogadott szám a sportágban, ezért is taksálhatták többre Le Clos teljesítményét.
Válogatottunkból Gyurta Dániel olimpiai és világbajnokhoz illően győzött 200 mellen, az eddig hátúszóként számon tartott Bernek Péter nem kis szenzációt okozva nyerte meg a 400 gyorsot, s ne feledjük Verrasztó Dávid bronzát sem 400 vegyesen. Persze ezt a dohai öt napot nehéz is lenne felednünk.