A Körcsarnokban már pénteken beindult a Generációk csatája; a csoportküzdelmeket 32 játékos kezdte meg a Fazekas Péter ötlete nyomán, a Magyar Asztalitenisz Szövetség (MOATSZ) közreműködésével megvalósult, egymillió forint összdíjazású férfiversenyen. A legfiatalabb résztvevő a 12 éves András Csaba volt, a legidősebb pedig a 61 esztendős, kétszeres világbajnok Klampár Tibor! A csoportjából egyikük sem jutott tovább, de Klampár játékát így is többször vastapssal jutalmazta a már ekkor is szép számú publikum. Szombaton a 16-os főtáblán még ott volt Pázsy Ferenc szövetségi kapitány is, de a nyolcba ő sem jutott be. A döntőt a válogatott Jakab János játszotta a korosabb Zoltán Zoltánnal, s itt már bejött a papírforma: Jakab nyert 3–1-re.
A szombati gálán már egy tűt sem lehetett volna leejteni a Körcsarnokban, ahol a sportág igazi ünnepe valósult meg. Az apropót férfiválogatottunk 1979-es, phenjani világbajnoki győzelmének 35. évfordulója jelentette, s Klampár, Jónyer István, Gergely Gábor, valamint a vb-n az előcsatározások során szóhoz jutott Takács János és Kreisz Tibor is ott feszített a pódiumon (nyitóképünkön). A mieink a \'79-es vb-döntőben 5–1-re verték meg Kínát, s most a kivetítőn visszaköszönt jó néhány magyar poén. Klampár pedig visszaemlékezett arra, hogy miután a csoportban előzőleg már 5–2-re legyőzték a kínaiakat, azok a döntőre legszívesebben ki sem álltak volna ellenük.
Ötösfogatunk tagjai azonban nemcsak nosztalgiáztak, hanem ütőt is ragadtak, játszottak egymással, kortársaikkal, Klampár pedig a négyszeres világbajnok svéd Mikael Appelgrennel, míg Gergely az ötszörös vb-1., ugyancsak svéd Jörgen Perssonnal is meccselt. Mert külföldi sztárvendégek is jöttek a gálára. A főszervező Fazekas Péter Faházi Jánossal bemutatózott, utóbbi, a 72 évesen is „varázsló” mókamester védjegyeként parkettával is dobálta vissza a labdákat; mások mellett láthattuk játszani kardvívó olimpiai bajnokunkat, Szilágyi Áront is, majd elbúcsúztatták a hétszeres Európa-bajnok Tóth Krisztinát. Természetesen ő is odaállt az asztalhoz, összeállt az Eb-aranyérmes Tóth, Póta Georgina kettős, majd Tóth az ugyancsak Európa-bajnok cseh Renata Strbikovával nem akármilyen pingpongshow-val lepte meg a nézőket.
És a sportág ünnepén Tóth, valamint Klampár egy olimpiai bronzéremmel is gazdagabb lett. Előbbi a 2000-es sydneyi olimpián párosban Bátorfi Csillával, utóbbi 1988-ban Szöulban egyéniben végzett a negyedik helyen, ami azért is lehetett bosszantó számukra, mert 1992-ben és 1996-ban a sportágban nem játszottak bronzmeccseket az ötkarikás játékokon. A Magyar Asztalitenisz Szövetség azonban most elkészítette a mieinknek – természetesen Bátorfinak is – a nem hivatalos bronzérmet. Ezeket is megünnepeltük!