Maga a futam sima ügy volt a Mercedesnek, Hamilton nyert Rosberg előtt, a leintés után azonban a sajtótájékoztató szolgált munícióval a médiának, hogy ne az unalom miatt kelljen fanyalogni. A frusztrált Rosberg ugyanis a nyílt színen megvádolta csapattársát, hogy a verseny közepén szándékosan visszavette a tempót, s így Sebastian Vettelt kitervelten a nyakára hozta. A pályafutása 35. futamgyőzelmét elkönyvelő Hamiltonról mindez lepergett, annyit jegyzett meg, hogy ő csak óvta a gumijait, s önmagával volt elfoglalva. A közjáték előrevetítheti, hogy a két pilóta között vége a fegyverszünetnek, és újra beáll a tavalyi szezon nagy részét jellemző hadiállapot.
Toto Wolff, a Mercedes motorsport-főnöke Hamiltonnak adott igazat, és elmondása szerint a csapatértekezleten elsimították az ellentétet. Legalábbis ez a hivatalos verzió
A korábbi háromszoros világbajnok Niki Lauda, a csapat résztulajdonosa szerint egyébként amíg a riválisok mögöttük vannak, a pilótáik nyugodtan marakodhatnak, mert az egoizmus elengedhetetlen a sikerekhez. „Amíg nyerünk, addig engem nem érdekel, ha balhé van a versenyzőink között, ez időnként elkerülhetetlen. Természetesen nehéz elviselni, ha kikapsz a csapattársadtól, ezzel annak idején magam is így voltam, amikor Alain Prost megelőzött” – ismerte el Lauda.
Mondani sem kell, hogy a nemzetközi sajtó is leginkább Hamilton és Rosberg afférjával foglalkozik.
Németország:
Bild: „A kínai krach. Hamilton szándékosan fékezte Nico Rosberget. Az ezüst nyilakból ezüst ellenségek lettek.”
Frankfurter Rundschau: „Győzelem és viszály, izzott a levegő Sanghajban. Rosberg sértődötten panaszkodott csapattársánál, aki szinte derűsen vette tudomásul a szemrehányást.”
Hamburger Abendblatt: „Stressz a Mercedesnél, Rosberg kiakadt Hamilton vezetési stílusán.”
Süddeutsche Zeitung: „Lassan elérhetetlen: Hamilton sima sikere után Rosberg közölte, riválisa szándékosan pepecselt, hogy rontson az ő helyzetén.”
Stuttgarter Zeitung: „Újabb forduló a Mercedes-viszályban.”
Die Welt: „Győzelem és veszekedés. A Mercedesek elöl végeztek Kínában, de a második helyezett Rosberg nekiesett Hamiltonnak.”
Anglia:
Sun: „A történelemkönyvekbe szoros versenyként kerül be a Kínai Nagydíj, pedig korántsem volt az. Ha ez a csapaton belüli csata bokszmeccs lett volna, idő előtt félbeszakítja a bíró, mert Hamilton szórakozott riválisával.”
Telegraph: „Hamilton a sanghaji bajnok. Negyedszer nyert Kínában, és a kezében van az irányítás.”
Daily Mail: „Hamilton és Rosberg ismét összeszólalkozott a futam utáni sajtótájékoztatón.”
Daily Mirror: „Lassú és dühös. Hamilton és Rosberg csatája nyilvános vitába torkollott. A németet nyilván zavarta, hogy Hamilton mindhárom edzésen és a futamon is a legjobb volt, ráadásul övé lett a leggyorsabb kör is.”
The Times: „Ha Hamilton még nem bizonyította volna be, hogy ő a legjobb pilóta, azt már megmutatta, hogy a legjobb autóban ő a legjobb.”
Spanyolország:
La Vanguardia: „Hamiltoné az utolsó szó. A brit versenyző kénye-kedve szerint uralta a sanghaji futamot, helyreállította a rendet a Ferrarival szemben, és kihozta sodrából csapattársát.”
Mundo Deportivo: „Hamilton szórakozott. A brit sokáig bújócskázott, csak az utolsó pillanatokban adott gázt, aztán elporzott a győzelem felé.”
El País: „Hamilton megelőzte Rosberget és Sebastian Vettelt, felbosszantva csapattársát, aki önzőnek nevezte őt.”
As: „Ismét bebizonyosodott a Mercedes fölénye, Vettel azonban jelezte, hogy a Ferrari nagy léptekkel halad előre.”
Olaszország:
La Gazzetta dello Sport: „Nico nyilvánvalóan nehezen viseli, hogy csapattársa folyton megelőzi őt, ezért veszekedést szított. Pedig valójában nem sok minden miatt lehetett tegnap dühös Hamiltonra.”
Corriere dello Sport: „A verbális pengeváltás több érdekes dologra világított rá: Rosbergnek a második hely marad, Lewis a vezér, és a németnek már nincsenek meg azok a technikai és mentális képességei, amelyek a csúcsra repíthetnék őt.”