Rétvári Bence úgy fogalmazott, a sportot, kultúrát és filmművészetet támogató, hat éve működő rendszer „jó és hasznos”, új forrásokat teremtett, és hosszú távú, kiszámítható finanszírozást biztosított sok intézménynek.
Szólt arról is, hogy a taót sok támadás érte, törvényességét és eredményességét azonban Brüsszel is elismerte.
Az államtitkár közölte, a kultúra területén – a költségvetés és a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) után – a harmadik legfontosabb támogatási formává nőtte ki magát a taó.
2014-ben 18 milliárd forint támogatás folyt be a rendszerből, 2015-ben pedig már több mint 22 milliárd forint – ismertette a számokat Rétvári Bence.
Sárfalvi Péter, az Emmi nemzeti utánpótlás-nevelésért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkára arról beszélt, hogy az Európai Unió döntésének köszönhetően újabb hat évre biztosítva van az utánpótlás-nevelés, a létesítményfejlesztés és a szabadidősport támogatása.
Az öt látványcsapatsportág – a labdarúgás, a kézilabda, a kosárlabda, a vízilabda és a jégkorong – esetében 2011-hez képest 2016-ra 172 százalékkal, azaz mintegy 155 ezer emberrel nőtt a sportolók száma, mondta el a helyettes államtitkár.