A XX. század első felében a magyar és a nemzetközi sportélet meghatározó személyisége volt Brüll Alfréd. 1876-ban született polgári, zsidó család gyermekeként, és az édesapja, az ismert üzletember Brüll Ármin által megteremtett vagyon jelentős részét a hazai sportélet fejlesztésére fordította. Az MTK-nál 1903-tól alelnökként, majd 1905-től elnökként munkálkodott a zsidóságért, illetve egy széles, diszkriminációt elutasító, sportkedvelő közeg létrehozásáért.
Hamar fölismerte, a honi labdarúgásnak szüksége van külföldi tudásra: 1911-től így két éven át a skót John Tait Robertson irányította a csapatot. A klub játékstílusának alapjait lerakó tréner csak ezután érkezett. Az ír származású angol, Jimmy Hogan 1914-től 1927-ig négy év kihagyással (1921–1925) dolgozott a kék-fehéreknél. Munkájának gyümölcseként született meg az együttes játékának védjegye, amely a lapos passzokon és a technikai tudás kihasználásán alapult. Brüll jelentős anyagi támogatást adott, válogatott játékosokat igazolt, sőt 1912-ben 155 ezer koronával támogatta a Hungária körúti pálya felújítását, az ennek fejében kapott részvényeket pedig a klubnak ajándékozta. Neki köszönhető, hogy az MTK az 1920-as évekre Európa egyik legerősebb csapata lett.
Nem csak a labdarúgás terén alkotott maradandót: az úszósport és a birkózás modern szabály- és versenyrendszerének egyik megalkotója. Dolgozott a Sport-Világ és a Nemzeti Sport munkatársaként. Vezette a Magyar Úszószövetséget, a Magyar Birkózók Országos Szövetségét, első alelnöke volt a Magyar Atlétikai Szövetségnek és a Nemzetközi Úszószövetségnek.
Kiemelkedő műveltsége, közéleti tevékenysége okán modern kori polihisztorként is lehet rá tekinteni. Az 1940-ben hozott magyar zsidótörvény végül őt is csapdába ejtette. Az MTK fennmaradásáért munkatársaival együtt lemondott pozíciójáról, ám a játékosok és az egyesület tagjai ezt nem fogadták el, inkább föloszlatták az egyesületet. Brüll Alfréd 1944-ben hunyt el bizonytalan körülmények között.
Az MTK és a VIII. kerületi önkormányzat döntése nyomán tegnaptól a korábbi Törökbecse utca az ő nevét viseli.