Akik követik a nagyvilág kézilabdás híreit, tisztában vannak vele, hogy Európában német uralom van férfi fronton. A Bundesliga a legerősebb bajnokság, rendre német csapatból van a legtöbb a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában, most épp három. Minden évben Köln rendezi a BL négyes döntőjét, s a válogatottjukkal is volt, hogy kivételezett világeseményre való kijutáskor a nemzetközi szövetség.
Most viszont a németek egy hatalmasat koppintottak az EHF, vagyis az európai szövetség orrára. Történt ugyanis, hogy a Bajnokok Ligája-csoportjából továbbjutott Rhein Neckar Löwennek az EHF egy olyan napot jelölt ki a Kielce elleni BL-nyolcaddöntő odavágójának lejátszására (március 24.), amikor rangadó vár rá a Kiel ellen a bajnokságban.
A Löwen vezetői a Handballplanet portál szerint egy közleményben azt írták, bár számtalan egyeztetés történt az EHF-fel, nem tudták meggyőzni őket, hogy másik napra tegyék át a meccset, pedig erre lett volna lehetőség, hisz több hivatalos játéknap áll rendelkezésre. Az EHF azt javasolta, cseréljék fel a pályaválasztói jogot, de ebbe meg a németek nem akartak belemenni, és végül úgy határoztak, hogy a Bundesliga harmadik vonalában játszó B csapatukat fogják pályára küldeni a délután kezdődő BL-meccsükön, este pedig az első csapat játszik a Kiel ellen. A Kiel nyaka körül is szorult a hurok, mert ugyanabba a helyzetbe került, mint a Löwen, de ők végül megállapodtak a Szegeddel, hogy felcserélik a pályaválasztói jogot a BL-párharcukban.
– Nem leszünk a továbbiakban az EHF és a német szövetség csatájának egyik játékszere. A második csapatunkkal utazunk Lengyelországba. Nagyon sajnáljuk, de nem volt más lehetőségünk – indokolják döntésüket a németek.
Az egész ügy mögött természetesen a pénz, vagyis a televíziós közvetítési jogdíj áll. A Bajnokok Ligája-meccseket a SkySport adja, míg a Bundesliga-csapatok a Sport1-el állapodtak meg, az ARD és a ZDF összefoglalókat adhat. Teljesen nyilvánvaló, hogy jelen helyzetből az EHF jön ki rosszabbul, ki lehet mondani, hogy a német sztárcsapatnak fontosabb volt a bajnoki lejátszása, s az onnan származó tévés pénz, mint a BL.
Gondoljunk csak bele, hogyan nézne ki ez futballban: a Barcelona a B-csapatát küldené Londonba a Chelsea ellen, mivel az Atlético Madrid ellen bajnoki vár rá a meccs napján. Ugye, hogy nem egyszerű ezt elképzelni?